Trik roku 2024: Takhle vám vydrží baterie v telefonu klidně 10 let, stačí pro to udělat jedinou věc

Chcete, aby vám baterie v telefonu vydržela klidně 10 let? Nemusíte ji každý rok měnit, s tímto trikem tomu navždy zamezíte.

i Zdroj fotografie: Donald Trung Quoc Don / Creative Commons / CC BY-SA
                   

V dnešní době se těžko obejdeme bez vlastního chytrého telefonu. I přesto, že telefony používáte každý den, ale neznamená, že znáte triky, které telefon dokáže. Jeden z těchto velmi užitečných triků se týká nabíjení baterie a může vám usnadnit každodenní život.

Pravidelné nabíjení

Samotné nabíjení telefonu se nemusí týkat vždy jen toho, co používáte v dané době nejvíc. Většina lidí vůbec nepomyslí na to, že občasné nabíjení baterie je potřeba provést i u starších telefonů, které máme jako záložní nebo u pracovních, které nepoužíváme tak často. Pro udržování baterie v kondici je totiž velmi důležité ji pravidelně dobíjet, aby telefon fungoval, jak měl.

Díky pravidelnému dobíjení baterie se vyhnete řadě problémů, které mohou nastat, jakmile telefon začnete používat. Baterie, které majitelé neudržují, se mohou následně při používání velmi rychle vybíjet nebo dokonce vznítit.

Jak a kdy nabíjet

Staré mobilní telefony je dle doporučení dobré nabíjet každé tří až šest měsíců podle typu baterie. V takovém případě by mělo stačit dobití vždy na 50% kapacity. I plné nabíjení baterie totiž může být na škodu a lze tak kondici baterie ničit.

Nabíjení telefonu iZdroj fotografie: Depositephotos

Baterie patří mezi nejproblematičtější součástky telefonů a dalších přenosných zařízení. Na jejich občasnou nespolehlivost již doplatilo mnoho společností jako je Apple nebo Samsung. Web Chip uvádí, že společnost Nintendo právě řeší problém s baterií u svých zařízení herní kapesní konzole Switch a vyzývá své zákazníky, aby baterie nabíjeli opravdu pravidelně pro udržení té nejlepší kondice baterie.

Každodenní rutina a emoce

Proběhl experiment, který se snažil rozklíčovat emoční stavy lidí spojené s nabíjením jejich telefonů. Hovor trval 60-90 minut a během něho byli lidé tázání na své emoce, které souvisí s nabíjením baterie jejich chytrého telefonu. V mnoha případech se ukázalo, že nálada člověka je přímo závisela na stavu nabití jejich telefonu. Tím bylo prokázáno, že nabíjení baterie přímo ovlivňuje každodenní život lidí. Baterie telefonu dokáže například způsobit hádku mezi partnery o to, kdo bude nabíjet své zařízení například pohodlně hned vedle postele a kdo telefon připojí na nabíječku v zásuvce dál od postele.

Už i vám nabíjení baterie někdy zkazilo den?

Diskuze Vstoupit do diskuze
84 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články