Jak opravdu správně nabít váš iPhone, abyste z kapacity i životnosti baterie vytěžili maximum

Lithiová baterie vašeho iPhonu vydrží hodně, není ovšem nesmrtelná. Naplno bude fungovat asi po dobu 400 nabíjecích cyklů.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Po uplynutí těchto nabíjecích cyklů začne baterie operovat na 80 % své kapacity. Mějte přitom na paměti, že každé plné nabití „z nuly na sto“ je počítáno coby jeden cyklus, takže dobití z 50 % na maximum je polovina cyklu. Obvykle by měla baterie vydržet 2–3 roky, což se samozřejmě odvíjí od četnosti a způsobu použití samotného telefonu. Správným nabíjením můžete ovšem z kapacity i životnosti vytěžit maximum.

Ke správné energii krok za krokem

Zapojte iPhone přes USB kabel k počítači nebo normálně do zásuvky. Ujistěte se, že je počítač zapnutý, z vypnutého se telefon nenabije. Nabití na 80 % potrvá asi 2 hodiny, další dvě pak posledních 20 %. Jednou za měsíc kalibrujte baterii tím, že ji necháte zcela vybít. Po zapojení do nabíječky se asi na 2 minuty objeví červená dioda, než bude mít telefon dost energie na zapnutí. Tento proces udržuje správně uváděnou informaci o reálné energii baterie.

iZdroj fotografie: Pixabay

Provádějte to jen jednou měsíčně, častější frekvence by měla opačný efekt. V nastavení telefonu vypněte bluetooth a wifi tehdy, když je nepotřebujete. Projděte si také notifikace a nechte jen ty opravdu podstatné. Každá funkce navíc je spotřebou energie, je proto důležité si rozmyslet ty zbytné. Zapněte také automatickou kontrolu jasu, a pokud telefon nepoužíváte, vypněte 4G konektivitu, jde o další odliv energie.

Jak poznáte plně nabitý iPhone

Váš iPhone je telefon i multimediální zařízení a potřebuje průběžně dobíjení. To za běžných okolností trvá zhruba hodinu, jenže jak poznat, že je hotovo? Zapojte telefon do nabíječky a nechte ho takto být. Pokud ho budete při nabíjení používat, logicky bude proces trvat déle. Ikonka baterie na displeji vám ukáže buď „nabíjí se“, nebo „nabito“. Procenta nabití se ukazují jen na iPhonu 3GS, jinak máte ikonku blesku nebo zástrčky.

iZdroj fotografie: Pixabay

Baterie iPhonu je dimenzována na 300 pohotovostních hodin, 5 hodin hovoru a 5 hodin na internetu. Další programy mohou ovšem baterii „vysát“ rychleji. Asi nejrychlejším odběratelem baterie jsou aplikace a procesy přes internet a různé druhy spojení, tedy bluetooth a kontinuální vyhledávání wifi. Pokud potřebujete vyprázdnit baterii, je ideálním řešením zapnout naprosto všechno, co má co dělat s internetem.

Zdroj: Techwalla

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Zobrazit další články