Varování: Kvůli chybě, které se dopouští mnoho Čechů, přišel muž z Rychnovska (31) o 1 000 000 Kč. Děláte tuto chybu také?

Udělal obrovskou chybu a během pár vteřin přišel o více než 1 milion korun. Pokud si nedáte pozor, bude vás čekat úplně to samé.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Policie právě řeší další případ podvodné investice na internetu. Tentokrát se jedná o muže ve věku 31 let z Rychnovska. Tento muž přišel o 1,7 milionu korun, uvádí web Rychnovska.Drbna. Našel podvodného finančního poradce, který mu sliboval výhodné a velmi snadné zhodnocení jeho financí. Po poskytnutí peněz ale finanční poradce přerušil kontakt.

Udělal obrovskou chybu

Muž na internetu uviděl inzerát s možností snadné investice do zahraničích měn. Ihned jak na inzerát reagoval ho kontaktovala společnost pro investování, která poukázala na rizika investic. Současně přišla informace, že ho kontaktuje finanční poradce a že je nutné uhradit základní poplatek. Postup muž splnil.

Posléze ho kontaktoval poradce a po domluvě mu poškozený převedl peníze ke zhodnocení. Vše vypadalo v pořádku do chvíle, kdy poškozený muž potřeboval peníze z investic vybrat zpět. Opět bylo nutné uhradit poplatky, které umožní výběr financí. Následně byl přerušen kontakt ze strany finančního poradce a muž nyní případ předal policii. Policie případ prošetřuje jako trestný čin a pachateli hrozí až osm let ve vězení.

Finanční poradce iZdroj fotografie: Depositephotos
Stal se obětí podvodu, kvůli kterému přišel o spoustu peněz.

Varování policie

Policie varuje občany k velké obezřetnosti na internetu, obzvlášť pokud se jedná o online investice. Určitě byste neměli poskytovat informace o bankovnictví skrz internet. Pro zhodnocení peněz je nutné si vybrat vždy jen ověřenou společnost. Nikdy nedůvěřovat tvrzením, že investice je bez rizika nebo že je riziko zcela zanedbatelné. Pokud byste však s podvodníky komunikovali a předali jim informace či finance, je důležité co nejdříve kontaktovat policii.

Už jste se setkali s podobnými možnostmi investic na internetu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články