Zvedl jeden telefonát a přišel o 777 000 Kč: Tohle se může ještě dnes stát i vám

Stačí vzít telefonní hovor a během pár sekund můžete přijít o veškeré své úspory. Své o tom ví i důchodce z Olomoucka.

Policejní auto i Zdroj fotografie: Policie ČR
                   

Starší muž ve věku 76 let z Olomoucka se stal obětí podvodu, když se rozhodl na jaře zhodnotit své úspory investicemi a nakonec přišel o více než tři čtvrtě milionu korun. Informaci o této události zveřejnila policejní mluvčí Marie Šafářová. Podvodníka našel senior na internetu díky reklamě, která slibovala výhodné investiční příležitosti. Založil si u firmy, která byla v reklamě propagována, investiční účet a následoval pokyny, které mu dal jeho finanční poradce. Postupně však byl obelstěn poradcem, který od něj získal celkem 777 000 Kč.

Podvodníci přitvrzují 

Některé transakce prováděl senior sám, jiné na pokyn poradce. Muž si na svůj počítač nainstaloval program pro vzdálenou správu, což poradci umožnilo provádět transakce v jeho bankovnictví. Když se senior pokusil investovat menší část svých peněz, poradce mu zaslal zpět na jeho bankovní účet 48 000 Kč. Když se však pokusil vybrat více peněz, přestal poradce komunikovat. 

Policie ČR iZdroj fotografie: Policie ČR

Nechal se nachytat

Investiční společnost poslala seniorovi e-mail, ve kterém mu sdělila, že jeho účet bude archivován a bude těžké dostat se ke zbývajícím penězům. Navíc ho informovala, že pokud by chtěl předčasně ukončit spolupráci, bude muset zaplatit pokutu ve výši deset tisíc eur. To však senior neučinil, protože začal mít podezření, že se stal obětí podvodu, a obrátil se na policii. Celková škoda, kterou senior utrpěl, činila 777 000 Kč. Policie nyní provádí vyšetřování kvůli podezření ze spáchání trestného činu podvodu. Pokud bude pachatel dopaden, hrozí mu až pět let vězení.

Zdroj: Novinky
Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Redaktorem jsem již 6. rokem. Specializuji se na optické a vizuální testy, hádanky a rébusy, ale i zpravodajství a informace o nových technologiích, přičemž zábavnou formou podporuji vědeckou gramotnost čtenářů.

Zobrazit další články