Varování: Chtěl vydělat, místo toho přišel o 626 000 Kč. Pokud zvednete tento hovor, zajisté vás čeká podobný osud

Kybernetické podvody představují velkou výzvu pro policii, protože pachatele je obtížné vystopovat; nedávným příkladem je případ, kde neznámý podvodník okradl oběť o všechny její celoživotní úspory.

Peníze v ruce i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Kybernetické podvody se staly jedním z nejběžnějších typů podvodů v dnešní době. Pro policii představují tyto případy obvykle velkou výzvu, protože pachatele je obtížné vystopovat a postavit před spravedlnost. Nedávným příkladem je případ z Ústeckého kraje, kde neznámý podvodník okradl svou oběť o všechny její celoživotní úspory.

Rizika investic online

Policii apeluje na maximální opatrnost v souvislosti s nabídkami na investování prostřednictvím internetu nebo telefonu. Nalítnout na podvod je totiž velmi snadné. Podvodníci často nabízejí lákavé investiční příležitosti, ale ve skutečnosti jde o podvod, který může znamenat finanční ztráty pro oběť.

Jeden takový případ se nedávno stal v Teplicích, kde muž ztratil 626 tisíc korun svých úspor poté, co mu byla nabídnuta investice do kryptoměn. Tato nabídka mu přišla od neznámého podvodníka, který ho přesvědčil, aby se zaregistroval na platformě Cbytes. Další podvodné portály, na které policie upozorňuje, jsou OKX.com a bybit.com. Důvěřivý muž pak poslal přes 626 tisíc korun na falešné investiční webové stránky během jednoho měsíce. Poté, co podvodník přestal komunikovat a platforma Cbytes zmizela, uvědomil si, že se stal obětí podvodu.

Online investice iZdroj fotografie: Depositephotos

Kryptoměny

Policie opět upozorňuje na důležitost obezřetnosti při investování do kryptoměn. Doporučuje volit ověřené internetové stránky a využít služeb finančního poradce. Také zdůrazňuje výhody osobního setkání před komunikací prostřednictvím telefonu, aby se minimalizovala rizika podvodu.

Máte svou zkušenost s online investicemi?

Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články