Varování: Jedno kliknutí na počítači vás připraví úplně o vše na vašem bankovním účtu. Většina Čechů se nedoplatí

Jednou kliknete na počítači a přijdete o všechny své peníze. Toto není vtip, ale bohužel krutá realita, která může potkat i vás.

Bankomat i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Dva lidé utrpěli finanční ztrátu ve výši 3,5 milionu korun poté, co na internetu narazili na lákavou nabídku investování do akcií společnosti ČEZ. Věříc ve skvělou příležitost povolili neznámým pachatelům přístup ke svým počítačům. O případu informovali trutnovští policisté, kteří obdrželi oznámení od obou poškozených minulý týden.

Nákupy akcií

Poškození se zaregistrovali na webové stránce nabízející investice do akcií, a brzy poté byli kontaktováni neznámou osobou. Tato osoba je přesvědčila k nákupu akcií a následující den je znovu oslovila, přičemž je donutila k dalším investicím a instalaci aplikace Anydesk na jejich počítače. Oznamovatelé postupovali podle pokynů podvodníka, což umožnilo pachateli snadný přístup k jejich účtům. Během několika transakcí přišli oba poškození o téměř 3,5 milionu korun. Policie vyšetřuje tento případ jako podvod. 

Peníze v kapse iZdroj fotografie: Policie ČR

Nový typ podvodů

Tento typ podvodů se často objevuje formou phishingových útoků, kdy útočníci vytvářejí falešné články lákající oběti na snadný zisk. Útočníci využívají sofistikované postupy, které zahrnují i vytváření podvodných webových stránek, napodobujících vzhled skutečných stránek společnosti ČEZ. Podvodné články jsou často šířeny prostřednictvím sociálních sítí a mohou obsahovat různé téma, včetně kryptoměn, snadných výdělků nebo podvodných léčebných prostředků. Uživatelé by měli být obezřetní a nevyplňovat své osobní informace do registračních formulářů na podezřelých webových stránkách.

Zdroj: NOvinky
Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články