Uživatelé WhatsAppu mohou přijít o spoustu peněz. Kdo si v aplikaci nezapne novou funkci, riskuje

Uživatelé WhatsAppu mohou přijít o spoustu peněz. Kdo si na telefonu nezapne novou funkci, jde tomu přímo naproti. S ní mají podvodníci utrum.

oblíbená aplikace i Zdroj fotografie: Helar Lukats / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Oblíbená aplikace WhatsApp přichází s novou funkcí, která výrazně omezí nekalé aktivity různých podvodníků. Jedná se o automatické blokování hovorů z neznámého telefonního čísla. Poté, co si tuto funkci oblíbili uživatelé WhatsAppu na zařízeních s operačním systémem iOS nebo Android, se jí konečné dočkají také uživatelé webového klienta.

Uživatelé WhatsAppu získají lepší ochranu

Řádění internetových podvodníků se nevyhýbá ani tak populární aplikaci, jako je WhatsApp. Různé kybernetické útoky jsou zde téměř na denním pořádku a uživatelé WhatsAppu mnohdy přijdou o spoustu peněz. Spousta těchto podvodů přitom začíná zdánlivě nevinným telefonním hovorem z neznámého čísla. Společnost Meta, která WhatsApp spravuje, se rozhodla riziko podvodu výrazně snížit. Postupně do všech svých verzí zavádí funkci, která automaticky blokuje příchozí hovory z neznámého telefonního čísla.

uživatelé WhatsAppu
iZdroj fotografie: Depositephotos
Uživatelé WhatsAppu se mohou těšit na novou funkci, která zvýší jejich ochranu.

Milovníci webového klienta se mohou radovat

Nejprve se této funkce dočkali uživatelé WhatsAppu, kteří komunikátor používají na zařízeních s operačním systémem iOS nebo Android. Úspěšnost této funkce se dostavila téměř okamžitě a uživatelé na ní nedají dopustit. Každý uživatel může tuto funkci sám aktivovat ve své WhatsApp aplikaci. Každý příchozí hovor z neznámého telefonního čísla je automaticky ztišen a zapsán do historie příchozích hovorů, jak uvádí web Mobilizujeme.cz.

Uživatel se pak může sám rozhodnout, zda na neznámé číslo zavolá zpátky podle toho, zda takový hovor očekává. Zároveň se však výrazně snížila šance, že se podvodníkům podaří nalákat další důvěřivou oběť. Bylo tedy na čase, aby se této funkce dočkali také uživatelé webového a desktopového klienta.

záloha na Google Drive

Důležitá funkce na WhatsAppu bude nově zpoplatněna. Kdo nezaplatí 3 600 Kč, má smůlu

Testování je v plném proudu

Zatím není jasné, kdy bude tato funkce pro webové klienty spuštěna. V současné době probíhá její testování a přístup k ní mají pouze vybraní uživatelé WhatsAppu. Jelikož se však nejedná o kompletně novou funkci, její zavedení do běžného užívání by nemělo dlouho trvat. Odborníci předpokládají, že by mohla být přístupná během několika následujících týdnů, maximálně měsíců.

Diskuze Vstoupit do diskuze
132 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články