Uživatelé WhatsAppu budou mít problém: Kdo nezaplatí 3 600 Kč, bude muset aplikaci přestat používat

Uživatelé WhatsAppu mají smůlu, budou muset platit 3 600 Kč. Žádná jiná možnost není, funkce zálohování dat bude zpoplatněna a změní se i jejich úložiště.

mobilní aplikace i Zdroj fotografie: Santeri Viinamäki / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Internetem se šíří nová poplašná zpráva o zpoplatnění oblíbeného WhatsAppu. Jak to však většinou bývá, pravda je někde na půl cesty. Zpozornět by měli především uživatelé WhatsAppu, kteří aplikaci používají na zařízení s operačním systémem Android. Nová změna se totiž týká způsobu a místa k zálohování zpráv.

Uživatelé WhatsAppu čeká změna zálohování

Pokud se obáváte, že byste přišli o veškerou historií vaších konverzací, můžete zůstat v klidu. WhatsApp zálohování vašich zpráv neruší, pouze se změní jejich místo. Doposud se všechna vaše data zálohovala na centrálním cloudu WhatsAppu. Nyní však uzavřel WhatsApp smlouvu přímo s Googlem a zálohy se budou nově ukládat na soukromý Google Disk daného zákazníka.

Uživatelé WhatsAppu tak budou mít lepší přehled o tom, kde svá data najdou a mohou je jednodušeji spravovat. Google s WhatsAppem tak přechází na způsob zálohování, který už nějakou dobu používá Apple, kde se všechny zprávy zálohují na iCloud daného člověka.

uživatelé WhatsAppu
iZdroj fotografie: Glenn Carstens-Peters / Creative Commons / CC BY-SA
Uživatelé WhatsAppu budou nově platit za úložiště svých záloh.

Zálohování je potřeba

Zálohy konverzací, kontaktů a dalších dat především slouží k jednoduchému přenosu dat ze zařízení do zařízení. To se hodí především v případě, kdy si uživatelé WhatsAppu pořídí nový telefon nebo svůj mobil ztratí, či se dokonce rozbije. Díky záloze neztratí žádná data. Jednoduše se na svém novém zařízení přihlásí ke svému účtu a může plynule navázat v jakékoliv konverzaci.

Změna s sebou přinese skrytý poplatek

Google Disk má automaticky každý uživatel, který si založí svůj Google účet. Ten má dneska každý, kdo vlastní jakékoliv zařízení s operačním systémem Android. Google Disk v podstatě funguje jako virtuální počítač, kde si můžete ukládat různé dokumenty a sdílet je s ostatními. Slouží také k automatické záloze všech fotek, které svým mobilem či tabletem pořídíte. Základní kapacita Google Disku, kterou má každý uživatel zdarma, je 15 GB.

Facebook aplikace

Máte v telefonu tyto aplikace? Smažte je, můžete díky nim přijít o účet na WhatsAppu a 15 000 Kč

Ačkoliv se může zdát, že je takové úložiště dostačující, uživatelé WhatsAppu musí počítat s tím, že nové zálohy mohou velmi rychle přispět k úplnému naplnění úložiště. V takovém případě se může roční investice do úložiště vyšplhat až na 3 600 korun. Cena se samozřejmě odvíjí od toho, kolik místa si chcete dokoupit. Rozšíření na 100 GB vás vyjde na 60 korun měsíčně, ale pokud byste zatoužili po 2 TB úložišti, zaplatíte 300 korun měsíčně.

Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články