Máte v telefonu tyto aplikace? Smažte je, můžete díky nim přijít o účet na WhatsAppu a 15 000 Kč

Máte v telefonu tyto aplikace? Raději si na ně dejte pozor, brzy můžete přijít o svá data a dokonce i peníze. Týká se to všech.

Facebook aplikace i Zdroj fotografie: Public Domain
                   

WatsApp je velká a díky tomu každý měsíc vykazuje téměř 2,8 miliardy uživatelů. Tato aplikace je prověřená a mezi uživateli velmi oblíbená k posílání zpráv, obrázků, videí ale i dokumentů. Není tedy divu, že na internetu jsou aplikace, které se snaží WhatsApp napodobit a lákají uživatele ke stažení na rozšířené funkce.

Napodobeniny WatsAppu

WhatsApp, který známe je zkrátka jenom jeden. Jestliže narazíte na jiné verze s dalšími přídomky jako je třeba slovo Plus v názvu, rozhodně není dobrým nápadem je stahovat do svého zařízení, jak uvádí web Mobilizujeme. U těchto verzí hrozí nebezpečí jako je odstranění původního účtu u skutečného WhatsAppu. Nejčastěji stahované napodobeniny této aplikace je GB WhatsApp a WhatsApp Plus.

Před jejich stahováním a aktivací varují i samotní vývojáři originálního WhatsAppu. Po stažení takové aplikace dostanete upozornění o pozastavení účtu a varování, že pokud budete v užívání aplikace pokračovat, váš účet bude odstraněn. Naprosto jasným varováním je už i to, že tyto aplikace nelze stáhnout na Google Play, ale je nutné je stáhnout z obchodů třetích stran nebo internetu.

Chování během užívání aplikace

Potíže během užívání aplikace WhatsApp si můžete ale způsobit i zcela sami a to tím, jak se v aplikaci chováte. Vaše chování musí být v souladu se zásadami užívání aplikace.  Pokud byste třeba skrz aplikaci rozesílali pirátsky obsah, aplikace to nenechá jen tak.

Stejná potíž může nastat i pokud skrz tuto aplikaci budete zasílat obrázky a videa s autorskými právy nebo budete šířit škodlivý obsah. Mezi takový obsah se může řadit rasistický, xenofobní nebo jiným směrem nenávistný obsah. Takové chování může snadno vyústit blokací účtu.

WhatsApp aplikace iZdroj fotografie: Depositephotos

Stejně tak můžete přijít o svůj účet v případě, že váš účet bude mnohokrát nahlášen jinými uživateli. Po opakovaných nahlášeních vás WhatsApp může zablokovat.

Slušnost a pravidla

Zkrátka stejně jako v životě platí, že slušné chování je zásadou, která je žádoucí, a i aplikace WhatsApp takové chování vyžaduje. Pokud tedy v aplikaci jednáte s ostatními i s obsahem s úctou, bude vše v pořádku a nemáte se čeho bát.

Dáváte si pozor na to, abyste si do telefonu nestáhli napodobeniny známých aplikací?

Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články