Máte doma tuto nabíječku na telefon? Nesmíte ji v žádném případě použít. Je nebezpečná, už ji dokonce stáhli z prodeje

Pokud jste si zakoupili tuto USB nabíječku v některém obchodním domě IKEA, okamžitě byste ji měli vrátit. Hrozí riziko vážného úrazu. Raději nic neriskujte!

nabíječku i Zdroj fotografie: Almanta / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Švédská společnost IKEA stahuje z prodeje svou USB nabíječku. Důvodem je podezření ze závažné závady, která z nabíječky dělá potenciálně nebezpečný produkt. Jedná se o nabíječku Åskstorm, která byla k dostání v několika barevných provedeních. Závada se projevuje u její tmavě šedé varianty a představuje velké riziko popálení a zásahu elektrickým proudem.

IKEA stahuje USB nabíječku

Prohlášení o potenciálně nebezpečném produktu vydala společnost IKEA počátkem roku. Od té doby stáhla USB nabíječku Åskstorm z prodeje a zároveň vyzvala všechny zákazníky, kteří si potenciálně nebezpečnou nabíječku již zakoupili, aby ji vrátili na kterékoliv pobočce IKEA. Ještě vloni si mohli zákazníci tuto nabíječku zakoupit za 500 korun.

Při vrácení produktu na pobočce obchodního domu IKEA vám bude částka v plné výši vrácena. Společnost navíc všechny zákazníky ujistila, že v tomto případě nemusí mít ani účtenku nebo originální balení. Verze podezřelé nabíječky se dá ověřit přímo na produktu podle unikátního kódu ICPSW5-40-1, který najdete na zadní straně nabíječky.

usb nabíječka
iZdroj fotografie: www.digitalpush.net / Creative Commons / CC BY-SA

Riziko úrazu

Riziko v tomto případě představuje napájecí kabel, u kterého hrozí brzké opotřebení a následné riziko úrazu. Ačkoliv společnost IKEA podrobuje všechny své výrobky důkladným testům, tento drobný detail odhalili až poškození zákazníci během běžného používání.

Při opakovaném ohýbání či omotávání napájecího kabelu dojde k protržení ochranného plastu a odhalení jednotlivých drátků. V takovém případě vzniká vysoké riziko popálení a poranění elektrickým proudem při běžném používání. Konkrétně se jedná o USB nabíječku Åskstorm 40 W s unikátním číslem modelu ICPSW5-40-1, které lze dohledat na zadní straně nabíječky.

Požár domu

Hasiči varují: Může vám vyhořet celý dům, na tomto místě telefon nikdy nenabíjejte

Stahování z celého světa

Podezřelou USB nabíječku stahuje společnost IKEA z celého světa. Model byl ve všech sítích švédského obchodu k dostání od roku 2020. Zákazníci všech zemí světa, včetně Kanady, Velké Británie a Španělska, proto byli vyzvání k neprodlenému vrácení zakoupeného produktu. Zákazníci tak mohou učinit kdykoliv a na kterékoliv pobočce společnosti IKEA. Celá akce není nijak časově omezená a každý zákazník má nárok na vrácení plné částky, za kterou nabíječku pořídil, aniž by svůj nákup musel prokázat účtenkou.

Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články