Hasiči varují: Může vám vyhořet celý dům, na tomto místě telefon nikdy nenabíjejte

Nabíjení telefonu je pro mnohé naprosto automatickou věcí, ale i u této aktivity je třeba velmi dbát na bezpečnost.

Požár domu i Zdroj fotografie: hasiči.cz
                   

Moderní technologie nám přinesly mnoho výhod, jako možnost komunikovat se vzdálenými přáteli a rodinou. Avšak, tato technologická vymoženost má i své stinné stránky, což jsme si mohli povšimnout v případě skandálu ohledně výbuchů baterií, ke kterým došlo před několika lety. Vědomí, že náš telefon by mohl kdykoliv explodovat, ať už v naší kapse nebo před naším obličejem, je nepochybně znepokojující. Proto výrobci, odborníci a hasiči věnují stále větší pozornost varováním ohledně těchto rizik. 

Pozor na to, jak nabíjíte

Bohužel, hasičské sbory hlásí stále více případů požárů, jejichž příčinou je přehřátý mobilní telefon! Možná jste si všimli, že váš telefon se někdy přehřál, zejména pokud jste ho nechali připojený k nabíječce po delší dobu. Podle hasičů jsou nejnebezpečnější horké baterie v telefonech, které jsou ponechány přes noc v nabíječce. Problém může nastat zejména tehdy, když tyto zařízení nejen, že jsou nabíjeny přes noc, ale také jsou schována pod našimi polštáři. 

iZdroj fotografie: Unsplash

V posteli raději ne

Teplo se v těchto případech nemá kde rozptýlit a postupně se hromadí, což může snadno vést k vzplanutí. Aby se lidé byli více vědomi tohoto rizika, hasiči zveřejnili řadu děsivých fotografií, protože průzkum ukázal, že většina teenagerů dobíjí své telefony přes noc touto riskantní metodou. Odborníci radí, že je vhodné se vyvarovat nabíjení telefonu přes noc, používat pouze originální nabíječky a vyhnout se levným, nekvalitním variantám. Důrazně také doporučují nezakrývat telefon žádnými předměty, zejména pokud víte, že se přehřívá.

Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Redaktorem jsem již 6. rokem. Specializuji se na optické a vizuální testy, hádanky a rébusy, ale i zpravodajství a informace o nových technologiích, přičemž zábavnou formou podporuji vědeckou gramotnost čtenářů.

Zobrazit další články