Pozor: Zákazníci T-Mobile přichází hromadně o peníze, vás to možná čeká také. Dejte si majzla, jinak vás okradou o vše

Patříte mezi zákazníky T-Mobile? Pokud ano, měli byste si dávat pozor. Ani nemrknete a brzy přijdete o všechny své peníze.

i Zdroj fotografie: Koefbac / Creative Commons / CC BY-SA
                   

T-Mobile varuje své zákazníky a veřejnost před novým podvodem, který zneužívá jméno operátora, aby získal na věrohodnosti. Do schránek klientů proudí e-maily, kde kyberzločinci snaží nalákat na falešný přeplatek za minulý rok. Pokud obdržíte podobnou zprávu, buďte ostražití a rozhodně nevyplňujte žádné informace.

Přihlašovací údaje klientů T-Mobile

Operátor T-Mobile informuje o aktuálním phishingovém útoku, kdy se útočníci snaží získat přihlašovací údaje do aplikace Můj T-Mobile. Upozornění zveřejnil na sociálních sítích. Falešný e-mail je podle nich vytvořen tak, aby vypadal důvěryhodně, dokonce napodobuje oficiální oznámení od T-Mobilu. Cílem je přesvědčit oběti kliknout na podvodné odkazy, které slibují vrácení přeplatku z minulého roku.

Důvěryhodnost webu

Kliknutím na odkaz v e-mailu se zákazník dostane na webovou stránku, která vypadá podobně jako samoobsluha Můj T-Mobile. Zde je vyzván k přihlášení a zadání informací o své platební kartě, včetně čísla, data expirace a CVV/CVC kódu ze zadní strany karty.

iZdroj fotografie: Depositephotos
Podvodníci se vydávají za T-mobile a ve jménu této společnosti se snaží okrást své oběti.

Je důležité si být vědom toho, že přeplatky se nikdy nevrací na platební kartu. Platební údaje by měly být sdíleny pouze s ověřenými subjekty a pouze v situacích, kdy to má logický důvod, například při nákupu nebo platbě. Operátor zdůrazňuje, že dodavatelé obvykle vrací přeplatky na bankovní účet registrovaný u společnosti nebo je započítávají do další faktury.

T-Mobile vyzývá své zákazníky, aby nepodléhali podvodům a okamžitě sdíleli podezřelé e-maily. Tyto e-maily mohou poslat na adresu [email protected], kde se jimi zabývají bezpečnostní experti T-Mobilu.

Přišel vám již takový podvodný email?

Zdroj: Twitter
Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články