Varování: Přišel vám jeden z těchto e-mailů? Jedno kliknutí a přijdete o všechny peníze. Jde o podvod, takhle to poznáte

Přišel vám tento e-mail? Hlavně na nic neklikejte a nijak nereagujte. V opačném případě přijdete o všechny peníze na svém bankovním účtu.

i Zdroj fotografie: Redly5980 / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Bezpečnostní odborníci stále zdůrazňují důležitost ověřování odesílatelů e-mailů, aby uživatelé mohli snadno odhalit falešné zprávy od kybernetických zločinců. Přesto se lidé setkávají s oficiálními e-maily z Úřadu práce, které přicházejí z adresy soukromé firmy. Tato situace může přijímatelům dát falešný dojem, že se jedná o phishingový útok.

Podvodný e-mail pod jménem úřadu

Uživatelé sociální sítě X si v poslední době všímají podivné e-mailové adresy, odkud přišlo potvrzení objednaného termínu na Úřadu práce. Zpráva však nepřišla z domény spojené se státní institucí, jak by bylo očekáváno, ale z adresy [email protected], která nijak nesouvisející s úřadem. Tato forma komunikace odporuje zásadám bezpečnosti, které odborníci dlouhodobě zdůrazňují. Upozorňují, že e-maily z podezřelých adres by neměly být otevírány, protože mohou obsahovat škodlivé kódy.

Ochrana úřadu

Úřad práce uznává tuto chybu a slibuje rychlou opravu. Mluvčí instituce, Petr Kopáček, potvrdil, že byli informováni o této situaci a začali ji ihned řešit. Jedná se o konkrétní nastavení jednoho z externích dodavatelů, které bude upraveno v nejbližších dnech. V budoucnu plánuje Úřad komunikovat se svými klienty pouze prostřednictvím domény uradprace.cz. Záměrem je postupně měnit Úřad práce na pružnou instituci, schopnou rychle a efektivně pomáhat lidem.

iZdroj fotografie: Depositephotos
Podvodných e-mailů se objevuje v Česku stále více

I přesto, že úřad slibuje nápravu, je stále důležité, aby lidé zachovávali obezřetnost před e-maily z neznámých domén. Tato opatrnost by měla platit také pro příjem SMS zpráv z neznámých čísel, protože i tímto způsobem se mohou šířit podvodné nabídky a škodlivé viry, které dokáží své příjemce okrást o všechny peníze.

Setkali jste se i vy s takovým emailem?

Zdroj: Novinky.cz
Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články