Tesla byl dlouhodobě fascinován egyptskými pyramidami a měl s nimi plány. Dokonce si postavil jednu vlastní

Na světě existuje řada monumentů, jejichž funkci ani konstrukci nedokážeme přesně vysvětlit. Záhadou zůstává, proč lidé na jejich budování doslova plýtvali svojí energií.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Egyptské pyramidy fascinují mnoho lidí již stovky let. Podle archeologů jde o pohřební mohyly egyptských faraonů, které si nechali stavět za pomoci tisíců dělníků již za svého života. Mnozí lidé ale věří, že monumentální stavby ve tvaru jehlanu měly i jiné účely než jen sloužit pro uložení zesnulého vládce. Jedním z těch, který jimi byl doslova fascinován, byl známý vědec a vynálezce Nikola Tesla.

Vynálezce a esoterik

Tesla se celý život věnoval elektrickému střídavému proudu. Patentoval si řadu vynálezů, ale zabýval se věcmi, nad kterými dodnes zůstává rozum stát. Kromě čistě vědecké činnosti byl často fascinován esoterickými záležitostmi. Byl například posedlý čísly 3, 6 a 9 a věřil, že slouží k odemčení tajemství vesmíru. O samotných pyramidách se domníval, že jsou to zařízení sloužící ke shromažďování a přenosu energie.

Třeba v roce 1905 patentoval objev, který se nazývá Umění přenosu elektrické energie přírodním prostředím. V něm popisuje síť generátorů s přístupem od ionosféry, které by měly sbírat energii. Domníval se, že planeta Země s jejími magnetickými póly je jakýmsi obřím generátorem, který poskytuje nekonečné množství energie. Sbírat je měly elektromagnetické generátory ve tvaru trojúhelníku ne nepodobné pyramidám.

Postavil si vlastní pyramidu

Tesla věřil, že nejen tvar pyramid, ale i jejich umístění má svůj smysl. Vše mělo souviset mezi vztahem eliptické dráhy planety Země a jejím rovníkem. Typickým příkladem tohoto umístění mají být hlavně pyramidy v Gíze, především ta Cheopsova. Podle těchto pravidel Tesla také postavil svoji experimentální stanici v Colorado Springs. I ta měla tvar pyramidy, i když samozřejmě monumentálnosti egyptských pyramid nedosahovala.

iZdroj fotografie: Public Domain

Ví se, že sloužila k jeho experimentům s využitím vysokonapěťové a vysokofrekvenční elektřiny při bezdrátovém přenosu energie. Musela být ale nakonec zbořena kvůli dluhům, které vynálezce měl. Obsahovala cívku o průměru větším než 15 metrů. Zařízení bylo známé obřími blesky, které tu Tesla produkoval. Jestli na jeho tvrzení bylo něco pravdy, není dodnes jisté. Ale skutečnost, že mnozí lidé věří v nějaký skrytý účel pyramid, zůstává nesporným faktem.

Jaký účel kromě pohřbení faraona mohly podle vás ještě pyramidy mít?

Zdroj: BigThink
Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Autor článku

Vít Lukáš

Zobrazit další články