Každý Čech může získat až 218 000 Kč, pokud vlastní tento typ telefonu. Prohledejte šuplíky, třeba ho tam najdete

Staré telefony se dají prodat za obrovské částky. Získat se dá až 218 000 Kč. Tento telefon může mít doma spousta Čechů. Raději zkontrolujte, jestli ho nemáte taky.

nový podvod i Zdroj fotografie: cjwarbi / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Sběratelství je mnohdy přehlížený a nedoceněný koníček, který má však nedozírný vliv na hodnotu rozličných předmětů. I obyčejný mobilní telefon, který měl před několika lety hodnotu pár tisíc korun, může pro sběratele představovat cennost za desítky či stovky tisíc korun. Vše samozřejmě záleží na tom, o jaký typ telefonu se jedná a v jakém stavu se nachází. Možná zjistíte, že máte tento telefon doma i vy.

Tento telefon se prodal za 218 tisíc korun

Nejzajímavější je pravděpodobně příběh jedné Američanky, která celé roky doma schovávala iPhone první generace. Tento mobil uvedla společnost Apple na trh v roce 2007 a odstartovala tím první kapitolu prvních chytrých telefonů. Žena iPhone dostala od přátel na narozeniny, ale kupodivu ho ani nevybalila z originálního obalu a schovala doma do šuplíku.

Jelikož se jednalo o převratnou novinku, někteří mobilní operátoři iPhony ještě nepodporovali, což byl případ i operátora této Američanky. Nechtělo se jí kvůli jednomu telefonu měnit zavedené smlouvy, a tak ho jednoduše vůbec nepoužívala. O téměř dvacet let později ho na aukci prodala za neuvěřitelných 218 tisíc korun, jak uvádí web Události247.cz.

tento telefon
iZdroj fotografie: Bakkedal / Creative Commons / CC BY-SA
Za starý telefon můžete dostat až 218 tisíc korun.

Mobily značky Nokia nebo Samsung nevyhazujte

Podobné poklady lze najít také mezi telefony značek Nokia nebo Samsung. Ačkoliv se v těchto případech nedostaneme až do statisícových částek, přesto mohou představovat zajímavou finanční injekci. Poměrně slušnou cenu má dnes mezi sběrateli mobilní telefon Nokia 8110. Tento telefon byl na trh uveden v roce 1996, kdy se prodával zhruba za 30 tisíc korun.

Peníze v ruce

1395 Kč dostane na ruku každý, kdo vlastní tento typ telefonu. Kdo se neozve, tomu nárok na peníze propadne

Dnešní sběratelé jsou za něj ochotni zaplatit až 79 tisíc korun, což je více jak dvojnásobek jeho původní hodnoty. Má to však jeden háček – musí se jednat o mobily v originálním balení, které nebyly vůbec použity nebo pouze minimálně. Slušnou hodnotu má také mobilní telefon značky Samsung, který byl na trh uveden v roce 2003. Tento telefon se proslavil především tím, že se objevil v úspěšném filmu Matrix. Tento fakt z něj dělá ceněný předmět, který se prodává až za 25 tisíc korun.

Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články