Varování: Češi, kteří vlastní telefon se systémem Android, jsou v pořádném maléru. Musí ihned jednat, jinak přijdou o vše

Každé zařízení s OS Android čelí riziku potenciálního napadení kyberzločinci. Google proto přichází s novou aktualizací, kterou by měl každý uživatel provést co nejdříve.

mobilní aplikace i Zdroj fotografie: Burkhard Mücke / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Google přichází s novou bezpečnostní aktualizací pro svůj operační systém Android. Každý mobil se systémem Android by měl tuto aktualizaci provést co nejdříve. Závisí na tom míra zranitelnosti daného zařízení a výše ochrany osobních dat. Aktualizace řeší drobné nedostatky v dosavadním zabezpečení systému.

Zařízení se systémem Android

Společnost Google uvolnila poslední aktualizaci pro zařízení se systémem Android už 5. března tohoto roku. Podle oficiálního prohlášení řeší tato aktualizace zásadní nedostatky v zabezepčení systému proti případným kyberútokům. Každý uživatel Andoridu by si měl tuto aktualizaci co nejdříve nainstalovat. Výrazně tím zvýší zabezpečení svého zařízení a zabrání zneužití svých citlivých osobních údajů kyberzločinci, kterých neustále přibývá.

Mezera v zabezpečení

Uživatelé zařízení se systémem Android do nedávna vůbec netušili, že jsou jejich mobilní zařízení jednoduše zranitelná při případném kyberútoku. Podle všeho měl systém významnou mezeru v zabezpečení, která útočníkům poskytovala možnost ke vzdálenému spuštění nebezpečeného kódu. Útočníci k tomu údajně nepotřebovali ani žádné zvláštní pravomoci.

3 mobily se systémem android
iZdroj fotografie: Ka Kit Pang / Creative Commons / CC BY-SA
Mobily se systémem android v ohrožení

Z tohoto důvodu by žádný uživatel zařízení s Androidem neměl s novou bezpečnostní aktualizací otálet. Společnost Google zároveň všechny nabádá, aby společně s bezpečnostní aktualizací provedli aktualizaci systému na nejnovější verzi Androidu, pokud je pro dané zařízení stále podporována. Tím zaručí to nejlepší možné zabezpečení, které Google v současné době nabízí.

Některé Android aplikace kradou uživatelům data, Google s problémem neumí bojovat

Google Play Protect

Dalším mechanismem, který nabízí vyšší úroveň zabezpeční všech zařízení se systémem Android, je služba Google Play Protect. Tato služba bývá aktivována už ve výchozím nastavení každého nového zařízení s Androidem. Potřebná je především pro ty uživatele, kteří stahují hry a aplikace z jiných zdrojů, než je oficiální obchod Google Play, který sám o sobě zaručuje jistou míru zabezpečení každé aplikace. Všechna taková opatření by měla být v zájmu každého uživatele a rozhodně bychom je neměli podceňovat.

Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články