Nemáte doma staré telefony? Dnes mají velkou hodnotu, jeden z nich se dá prodat za 120 000 Kč

Každý, kdo má doma tento starý telefon, ten si může pískat. Sběratelé za něj zaplatí pohádkové částky. Dnes má hodnotu 120 000 Kč. Možná ho máte doma i vy.

kradený telefon i Zdroj fotografie: Namlong618 / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Nové telefony si kupujeme zhruba každé tři roky a ty staré pak skladujeme v šuplíku. Mnoho lidí možná vůbec netuší, že se mezi těmito starými kousky může nacházet hotový poklad. Stejně jako všechny věci na světě i starý telefon lze prodat za poměrně hodně peněz. Sběratele jsou ochotní za nepoškozené a zajímavé kousky zaplatit až 120 tisíc korun.

Našla doma starý telefon

Při prodeji starého telefonu hodně záleží na tom, v jakém je stavu. Největší částky sběratelé nabízejí za nepoužité telefony v originálním balení. Takový poklad nedávno objevila jedna žena v Americe. Starý iPhone první generace dostala někdy v roce 2007 jako dárek od přátel. Tehdy však tento typ mobilu nepodporoval místní operátor, u kterého měla žena sjednanou smlouvu, jak uvádí web Aazdravi.cz.

Nový iPhone tak ani nevybalila a na několik let na něj zapomněla. Nyní se rozhodla svůj starý telefon prodat a výdělek investovat do svého podnikání. Cena této rarity činí okolo 50 tisíc dolarů, což je v přepočtu přes jeden milion korun. Jedná se tak o slušný počáteční kapitál do začínajícího podnikání. Kdyby peníze nutně nepotřebovala, mohla by se tato cena za pár let dokonce zdvojnásobit.

starý telefon
iZdroj fotografie: Masaaki Komori from Tokyo, Japan / Creative Commons / CC BY-SA
IPhone první generace má hodnotu jednoho milionu korun.

Rarity lze najít i u jiných značek

Další cennou raritu od Apple představuje iPhone 2G, který se v přepočtu prodává zhruba za 120 tisíc korun. Cena se opět odvíjí od stavu telefonu. Starý telefon od Applu však není jediný, který vám může vydělat slušnou částku. Na internetových bazarech se za desítky tisíc korun prodává například i Sony CMD Z7 nebo nezdolná Nokia 6250. Pokud některý z těchto telefonů doma máte, možná je pravý čas ho zkusit prodat.

Peníze v ruce

1395 Kč dostane na ruku každý, kdo vlastní tento typ telefonu. Kdo se neozve, tomu nárok na peníze propadne

Pokud se vám v šuplíku neválí zrovna jeden z těchto unikátních případů, nezoufejte. Ve výsledku se vám může vyplatit prodej jakéhokoliv starého telefonu. Pokud je váš starý telefon v dobrém stavu, je velká šance, že za něj dostanete slušně zaplaceno. Čím starší telefon, tím větší hodnotu může pro nadšené sběratele mít. Pokud za nabízený telefon nedostanete slušnou nabídku dnes, zkuste s prodejem pár let počkat. Možná pak budete sami příjemně překvapeni, jak výhodná investice to byla.

Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články