Youtube došla trpělivost: Kdo nezaplatí speciální poplatek, už si nikdy nepustí žádné video

Youtube došla trpělivost. Kdo předem nezaplatí speciální poplatek, už si nikdy nepustí žádné video. Týká se to především uživatelů s blokátory reklam.

speciální poplatek i Zdroj fotografie: Ed6767 / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Společnosti YouTube pomalu, ale jistě dochází trpělivost s rozšířeným využíváním blokátorů reklam. Uživatelé, kteří blokátory reklam používají, si žádné další video na YouTube už neužijí. Společnost zavedla několik opatření, které sledování videí s blokátorem reklam značně znepříjemní. Jedinou možností tak je blokátor reklam vypnout a zaplatit speciální poplatek, který otravné reklamy z YouTube jednou provždy odstraní.

YouTube nutí uživatele zaplatit speciální poplatek

Nelze popřít, že se na YouTube objevuje čím dál více reklam. Některé z nich mohou dosahovat délky i třiceti minut a mnohdy ani nejdou přeskočit. Pokud se vám taková reklama zobrazí během sledování oblíbeného videa, značně vám to zkazí zážitek. Společnost se tímto způsobem snaží své uživatele donutit k tomu, aby zaplatili speciální poplatek a přestoupili na YouTube Premium, které je zcela bez reklam.

Poplatek v tomto případě nahrazuje výdělek, který by jinak firma získala ze zobrazené reklamy. Spousta uživatelů však nechce za sledování videí platit a raději volí aktivní blokátory reklam. Tím však porušují smluvní podmínky používání platformy YouTube.

youtube
iZdroj fotografie: Depositephotos
Sledování videí na YouTube bude vyžadovat speciální poplatek.

S blokátorem reklam se na video nepodíváte

Blokátory reklam tak společnost YouTube připravují o značnou část zisku. Proto přechází k razantním řešením, která mají uživatele s blokátory donutit, aby zaplatili speciální poplatek a přešli na YouTube Premium nebo se smířili s reklamami. Web AndroidAuthority.com uvádí několik způsobů, jak YouTube blokátory reklam aktuálně řeší.

Videa automaticky přeskakují na konec, takže se na něj nedá vůbec podívat, nebo platforma ztlumí jeho zvuk, který nejde manuálně nijak spustit. V jiných případech se může video zpomalovat nebo se na obrazovce zobrazí odpočítávání hodin. Všechny tyto nešvary však přestanou ve chvíli, kdy uživatel vypne aktivní blokátor reklam.

youtube

Používáte Youtube? Šíří se na něm drsný virus. Uživatel Karel (42) popsal, o kolik peněz přišel

Dostupné alternativy

Pro uživatele, kteří však stále nechtějí platit speciální poplatek za YouTube Premium, existuje ještě pár dostupných alternativ. Některé blokátory reklam se už na novou situaci stihly adaptovat a poskytují nerušené sledování videí zdarma při použití prohlížečů Firefox nebo Brave. Další možností je alternativní platforma FreeTube, která však nedosahuje kvalit zmíněného giganta. Jediným férovým řešením však stále zůstává zaplacení YouTube Premium.

Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články