Za sledování videí na YouTube se bude nově platit poplatek. Zadarmo už nebude. Firma se rozhodla, že se zpoplatní úplně vše

Za sledování videí na YouTube se bude nově platit poplatek. Zadarmo už nebude, firma se rozhodla, že zpoplatní úplně vše. Nepomůžou vám ani blokátory reklam.

sledování videí i Zdroj fotografie: Luis Alvaz / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Google se snaží čím dál více uživatelů donutit k tomu, aby si pořídili placenou verzi YouTube. V poslední době tak krutě zakročili proti nelegálním blokátorům reklam, které umožňují sledování videí zdarma a bez reklam. Uživatelé tím však porušují smluvní podmínky používání služby YouTube. Sledování videí bez reklam tak bude nadále možné pouze za poplatek.

Konec sledování videí zdarma

Dosavadní sledování videí na YouTube zdarma se jednou pro vždy změní. YouTube už je nějakou dobu plné neúnosného množství reklam. Reklamou každé video začíná, několikrát video v průběhu sledování naruší a pro jistotu další reklama video ukončí. Během patnáctiminutového videa tak může uživatel shlédnout čtyři až pět reklam, které značně narušují zážitek z videa. Nemluvě o tom, že je to celkem otravné.

Z tohoto důvodu přistoupilo mnoho uživatelů k zoufalému kroku a nainstalovali si do prohlížeče blokátor reklam, který otravnou reklamu z videí jednoduše odstraní. To se ovšem nelíbí společnosti Google, která díky tomu přichází o zisk.

uživatelé youtube
iZdroj fotografie: Depositephotos
YouTube už nebude tolerovat blokátory reklam.

Zákaz blokátorů reklam

Nějakou dobu byly blokátory reklam ze strany YouTube tiše trpěny. To se však pomalu mění. Jelikož reklamy živí většinu internetových gigantů, blokátory znamenají značný únik zisku. Google proto přikročil k razantním opatřením, které uživatelům znemožní sledování videí, pokud mají aktivní blokátor reklam.

Místo videa se tak uživateli pouze zobrazí upozornění, že porušuje smluvní podmínky používání YouTube. Uživatel s blokátorem reklam si tak už žádné video nepustí a musí se smířit se všudypřítomnou reklamou. Další možností je zakoupení YouTube Premium, které za měsíční poplatek umožňuje sledování vidí bez reklam.

Zrychlení zobrazené reklamy

Pokud se vám však nechce platit za prémiovou verzi YouTube, máme pro vás ještě jeden tip. Google Chrome nabízí oficiální nástroj, který život s reklamami značně usnadní. Jmenuje se Ad Speedup a každou zobrazenou reklamu přehraje 16x rychleji. Navíc reklamu automaticky přeskočí hned, jakmile se tahle možnost v reklamě objeví. Díky tomu si rušivé reklamy mnohdy ani nevšimnete a sledování videí zdarma může být zase příjemná záležitost.

uživatelé youtube

Je rozhodnuto: Všichni tito lidé nebudou moci koukat na Youtube. Přístup na stránku jim bude zakázán

Google tento nástroj zatím nijak nepostihuje, takže byste ho měli využít, dokud to jde. S ohledem na aktuální politiku společnosti je totiž jen otázkou času, kdy zakročí i proti této možnosti. Pak už si bez poplatku vážně nepustíme vůbec nic.

Diskuze Vstoupit do diskuze
100 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články