Nemáte doma náhodou jeden z těchto starších telefonů? Jde o raritní kousky, sběratelé za ně zaplatí 50 000 Kč

Za starší telefon mu sběratelé zaplatili 50 000 Kč. Doma je má v šuplíku kdekdo. Jen málokdo ale ví, že dnes mají obrovskou hodnotu. Naučte se prodávat své staré telefony.

sběratelé i Zdroj fotografie: Depositephotos
                   

Životnost našich mobilních telefonů už několik let nepřekračuje průměrnou dobu tří let. Vývoj moderních technologií je každým rokem přelomovější, a každý běžný spotřebitel chce držet krok s tím, co je na trhu nejnovější. Díky tomu se nám v šuplících hromadí nepoužívaná elektronika, která je v mnoha případech stále plně funkční. Sběratelé za takové kousky ochotně zaplatí až 50 tisíc korun.

Výměnný obchod u mobilních operátorů

Mobilní operátoři jako je O2 nebo Vodafone od vás odkoupí váš starý telefon, tablet či chytré hodinky a poskytnou vám slevu na nákup nového zařízení. O2 nabízí možnost výkupu starých zařízení ve spolupráci se servisním centrem Mobil pohotovost, jak uvádí web Události247.cz.

Podmínkou je, že si u O2 nejdříve zakoupíte nové zařízení. Následně vyplníte na jejich internetových stránkách formulář, kde uvedete všechny potřebné údaje o svém zařízení k prodeji. Výsledkem bude orientační nacenění vaší nabídky a instrukce k dalšímu postupu. Mobilní operátoři sice za starší telefony neplatí tak vysoké částky, jako nadšení sběratelé, ale na rozdíl od sběratelů od vás odkoupí téměř jakýkoliv model.

zákazníkům České pošty
iZdroj fotografie: Victorgrigas / Creative Commons / CC BY-SA
Sběratelé zaplatí za starý telefon velké peníze.

Sběratelé prahnou po raritách

Podobné služby nabízí i samotní prodejci mobilních telefonů nebo velké obchody, jako je Datart nebo Alza. Ti vykupují vesměs všechny druhy elektroniky – od mobilů až po notebooky. U Datartu je opět odkoupení podmíněné zakoupením nového zařízení. Alza vykoupí vaše zařízení i bez předchozího nákupu. Mají však omezenou nabídku značek, které právě vykupují.

Další možností může být vlastní prodej na internetových bazarech, kde si cenu určíte podle vlastního uvážení. Zde vás mohou oslovit nadšení sběratelé, kteří ovšem vyhledávají pouze opravdu raritní kousky. Pokud však budete mít štěstí, můžete za takový telefon dostat až 50 tisíc korun.

Takhle jednoduše psychologové odhalují naší osobnost: Neuvěříte, co o nás prozrazuje způsob držení mobilního telefonu

Lepší prodat než vyhodit

Kromě slibného výdělku zde hraje roli i ekologie. I nefunkční zařízení stále obsahuje spoustu cenných dílů, které mohou odborníci použít pro výrobu či opravu nových zařízení. V neposlední řadě se postarají o odbornou recyklaci. Mobilní telefony totiž obsahují mnoho toxických látek, které při neodborném zacházení škodí životnímu prostředí. Myslete na to, až při úklidu narazíte na ten šuplík plný staré elektroniky.

Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články