Necháváte v noci otevřené dveře do ložnice? Pozor na to, není to ten nejlepší nápad hned z několika důvodů

Pro někoho je to pohodlná cesta jak větrat, pro druhého jak si udržet přehled o neposedných ratolestech. Pootevřené dveře do ložnice ovšem nemusí být nejlepší cestou.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Existuje několik důvodů, proč by zavření dveří do ložnice na noc mělo být zajetým zvykem. Asi nejdůležitějším faktorem je naše vlastní bezpečnost, minimálně v momentě požáru. Pokud k takové nehodě dojde, logicky se bude oheň šířit snadněji otevřenými dveřmi než zavřenými. Uzavřený vstup vám tak dá více času na reakci a dost možná i záchranu života. Spolu s plameny se nebude tak snadno šířit ani toxický kouř.

Blokace zvuku a tudíž lepší spánek

Zavření dveří coby izolace vnějších zvuků je asi nejočividnější důvod pro obecné zavírání dveří, nejen těch do ložnice. Ovšem účelem právě této místnosti je poskytnout podmínky pro váš odpočinek. Absence rušivých vlivů je tedy pointou tohoto pokoje. I když nejste na toto nastavení zvyklí, zkuste ho. Dost možná se poprvé dočkáte opravdu klidného spánku a regenerace, kterou vaše tělo tolik potřebuje.

iZdroj fotografie: Pxhere

Zvláště pokud žijete v rušném prostředí, kde nějaká forma hluku neustává ani v noci, nejspíše máte se spánkem trvalé potíže. Stačí, abyste měli kupříkladu spolubydlícího s jiným biorytmem (například sovou) a konflikt je na světě. Dobře uzpůsobené dveře mohou znamenat rozdíl mezi pocitem přítomnosti na oslavě něčích narozenin a poměrně klidným místem, kde se můžete nerušeně věnovat vlastním věcem.

Feng-šuej a nezvaní noční návštěvníci

Zavřené, nebo ještě lépe i zamčené dveře vám dávají šanci se připravit, pokud uslyšíte nezvanou návštěvu, jak se k vám vloupala, nebo se na to chystá. Vše bude ovšem nejspíše záviset na vybavenosti ložnice, a pokud jste navíc nechali telefon někde v kuchyni, může se to ukázat jako problém. Jestli ne, máte možnost zavolat policii a trochu se zabarikádovat, zatímco lupiči o vás vůbec nemusí vědět.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Podle tradičního čínského učení o vztahu člověka a jeho životního prostoru v čase udržují zavřené dveře uvnitř pokoje pozitivní energii. Jedním z principů této filosofie je tak očividně spánek se zavřenými dveřmi ložnice. V opačném případě může příjemná energie zevnitř utéct a pustit k vám negativní čchi. Zavření tomu zabrání a dá vám jasný pocit komfortu a bezpečí. Také to povede k vaší klidnější a vyrovnanější mysli.

Jak nastavujete okolní prostředí před spaním vy?

Zdroj: BrightSide

Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Zobrazit další články