Máte doma některý z těchto telefonů? Ať vás ani nenapadne ho vyhodit, má velkou hodnotu

Máte některý z těchto telefonů? Pak si můžete celkem snadno přijít na velkou finanční odměnu, stačí udělat pouze jedinou věc.

i Zdroj fotografie: Koefbac / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Máte některý z těchto telefonů? Pak můžete získat velkou finanční odměnu. Pokud máte starý telefon, než ho vyhodíte nebo necháte ležet v šuplíku, možná byste měli zvážit jinou možnost – prodej. Mobilní telefony se často mění kvůli touze po nových a modernějších modelech, a i když je váš starý telefon stále funkční, můžete za něj získat slušné peníze. Existuje několik způsobů, jak toho dosáhnout

Prodej starých telefonů

Některé staré nebo kultovní modely mobilních telefonů mohou mít na trhu vysokou hodnotu. Důvodem výměny telefonů nemusí být jen jejich nefunkčnost, ale spíše touha po nových technologiích. V takových případech mohou mobilní operátoři nabídnout peníze za váš starý telefon ať už jako hotovost nebo jako slevu na nový nákup. Například O2 ve spolupráci s obchodem Mobil Pohotovost nabízí službu výkupu starých telefonů. Cenu za váš starý telefon a bonus na nový nákup odvodí od modelu, který plánujete zakoupit. 

I staré telefony mají svou cenu

Další možnosti nabízí i jiní operátoři, jako je Vodafone nebo internetový obchod Alza. Jejich nabídky slev na nové telefony mohou být velmi lákavé. Avšak, i když nabídky operátorů zní lákavě, ne vždy jsou nejvýhodnější. Prodej telefonu přímo na bazarových portálech jako je Bazoš nebo Marketplace může přinést větší finanční zisk. Například tříletý Samsung Galaxy S21 s úložištěm 128 GB se na těchto portálech prodává za mnohem vyšší ceny než je cena, kterou byste dostali od operátora. 

Váš telefon potají rozesílá data o vašich aktivitách iZdroj fotografie: Diego Salatino / Creative Commons / CC BY-SA

Při rozhodování, kde prodat váš starý telefon, je důležité zvážit, kde získáte největší finanční zisk. Výkup od operátora může být pohodlný, ale prodej přímo uživatelům na bazarových portálech může být finančně výhodnější. Než se rozhodnete, proveďte si důkladný průzkum trhu a zjistěte, kde získáte za váš starý telefon nejvíc peněz.

Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články