Máte rozbitý displej na telefonu? Nic není ztraceno, stačí se držet jednoduchého návodu a bude po problému

Někdy člověk spěchá, aby rychle přijal důležitý hovor, jindy je na vině nepozornost. V jednu chvíli je telefon ve vaší ruce a vzápětí už na zemi.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Někdy pomůže silikonový obal a displeji se nic nestane. Jenže se docela často stane, že pád telefonu končí prasklinou, naštípnutím nebo úplným rozbitím displeje. Možnosti oprav se naštěstí postupem času významně rozšířily. Existuje mnoho návodů typu „udělej si sám“, můžete si také zajít do nezávislých obchodů a opraven. Samozřejmě se dá využít i záruka samotného výrobce. Takže i když je telefon na kusy, existuje vždycky nějaké řešení.

Tenoučké a křehké displeje

Tahle otázka vás určitě napadla už několikrát – proč se vlastně displeje telefonů za tolik peněz lámou tak hrozně snadno? Sestrojení chytrého telefonu se všemi funkcemi je velice komplexní záležitost. A upřímně, vždycky je to kompromis mezi technickými možnostmi a touhami uživatele. Lidé zkrátka chtějí úžasné barvy, tenoučké tělo telefonu a současně perfektní odolnost. Jenže to jsou vlastnosti, které se navzájem vylučují.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Artur Debat

Čistě fyzikálně jde pouze o elastickou energii. To znamená, že energie nahromaděná uvnitř skla se při dopadu změní v povrchovou a sklo prostě praskne. Když se tohle stane, nejdříve telefon důkladně prohlédněte. Pečlivě jej tedy prozkoumejte, nejlépe pod dobrým osvětlením, a otestujte, jak je na tom vaše sklo. Pokud telefon funguje, zálohujte co nejvíce dat pro případ, že se odebere do křemíkového nebe. Jestli už tam je, bude nejlepší volbou profesionální opravna.

Další možnosti k dispozici

Pokud zatím nemáte finance na opravu ani na nový přístroj, je tu řešení jménem dostatek lepicí pásky. Ano, budete asi vypadat jako šílený vynálezce, ale telefon tak udržíte pohromadě. Oficiální variantou lepicí pásky jsou ochranná skla neboli protektory, jen je potřeba najít vhodný typ. Pokud se cítíte dostatečně technicky zdatní, můžete pomocí nástrojů zkusit vyměnit sklo vlastními silami. Nejdřív si ale udělejte cenové srovnání, zda se vyplatí kupovat samotný displej.

iZdroj fotografie: Pixabay

Je logické, že jakékoli vlastnoruční zásahy do těla přístroje znamenají obvykle konec záruky od výrobce. Projděte si pečlivě podmínky, abyste věděli, kdy už nebude cesta zpátky a kdy máte ještě šanci na to, že se pak telefonu ujme profesionál. Pravda je, že sady na výměnu displeje už obsahují skutečně všechno, co budete potřebovat. A pokud i tady vaše snahy selžou, nejspíš už nezbyde než najít nezávislou opravnu a zjistit, jestli se dá pacient ještě resuscitovat.

Zdroj: PopularMechanics

Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Zobrazit další články