Pracujete v tomto zaměstnání? V roce 2024 máte nárok na odměnu 170 000 Kč, nemusíte ani hnout prstem

Pracujete v tomto zaměstnání? Už tento rok byste se mohli dočkat odměny ve výši 170 000 Kč, stačí se jen podívat, zda na ni máte nárok.

Peníze v ruce i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pracujete v tomto zaměstnání? Pak si pravděpodobně tento rok pořádně přilepšíte. Někteří zaměstnanci si letos v práci polepší, protože jejich zaměstnavatelé se rozhodli zvýšit jejich platy a přidat jim i něco navíc. Tento trend se týká jak soukromého sektoru, tak i některých státních zaměstnanců, kteří dostanou v průběhu roku 2024 v práci příplatek. Mezi ně patří i učitelé, kteří již dlouhodobě požadují zvýšení svých platů.

Zvýšený plat v tomto zaměstnání

Zákonem jim byla nově garantována pravidelná valorizace plateb. V současné době se zvýší platy také zaměstnancům supermarketu Albert. Provozním pracovníkům na prodejnách se mzdy zvýší minimálně o 8,5 procenta, v průměru pak o 10 procent. Tato změna se dotkne nejen prodavačů, ale i dalších pracovníků jako jsou skladníci, pekaři a manažeři. 

Další obchodní řetězec, Lidl, rovněž přidává finanční odměny svým zaměstnancům, a to ve výši alespoň 2 tisíce korun. Nejsou to jen obchody, které se snaží zlepšit situaci svých zaměstnanců. I automobilka Škoda plánuje odměnit své zaměstnance. Podle informací z webu Aktuálně, zaměstnanci dostanou odměnu ve výši 100 tisíc korun a jejich platy se zvýší o pět procent. Tato změna je výsledkem mzdových jednání mezi firmou a odbory. 

Peníze v kapse iZdroj fotografie: Policie ČR

Až 170 000 korun

Celková částka vyplacená zaměstnancům bude dosahovat průměrně 170 000 korun. Průměrná mzda v Česku se v loňském třetím čtvrtletí zvýšila o 7,1 procenta na 42 658 korun. Avšak mnoho lidí stále není s výší svých platů spokojeno. Mnozí se potýkají s nízkými příjmy a nedostatečným zvýšením. Paní Andrea z Brna, která pracuje v jedné známé brněnské firmě, vyjádřila svou nespokojenost s výší svého platu. Uvažuje proto o změně zaměstnání.

Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Redaktorem jsem již 6. rokem. Specializuji se na optické a vizuální testy, hádanky a rébusy, ale i zpravodajství a informace o nových technologiích, přičemž zábavnou formou podporuji vědeckou gramotnost čtenářů.

Zobrazit další články