Češi, kteří vlastní tuto televizi, mají problém: V ohrožení je spousta domácností, hackeři zase útočí

Češi, kteří vlastní televizi oblíbené značky, mají problém. V ohrožení je spousta domácností, brzy se mohou stát snadnou obětí kybernetických hackerů.

televizi i Zdroj fotografie: Briho / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Televize značky LG vykazují závažnou zranitelnost, která hackerům umožňuje obejít kompletní zabezpečení jejího systému. Jednoduše tak můžou převzít kontrolu nad vaším televizorem. Televizi tak mohou dálkově ovládat a provádět zásadní změny v nastavení bez vašeho vědomí. Tato zranitelnost se týká okolo 100 tisíc televizorů po celém světě. Může mezi nimi být i ten váš.

Pozor na televizi značky LG

Bezpečnostní experti odhalili závažnou zranitelnost televizorů korejské značky LG, která jejich reputaci rozhodně nepřidá. Jedná se o chybu v zabezpečení operačního systému WebOS verze 4 a 7, jak uvádí web Aazdraví.cz. Díky této mezeře v zabezpečení je každá televize jednoduchým terčem hackerů, kteří se tak mohou velmi snadno nabourat do jejího systému. Toto ohrožení se týká okolo 100 tisíc televizí po celém světě. Více než 50 tisíc ohrožených televizorů se přitom nachází v domovské zemi značky, v Jižní Koreji. Televizi značky LG však vlastní také stovky českých domácností, které jsou nyní ve vážném ohrožení.

streamovací služba
iZdroj fotografie: Unknown author / Creative Commons / CC BY-SA
Vaší chytré televize se brzy zmocní hackeři.

Vaší televize se zmocní hackeři

Zařízení s takovou závažnou chybou v zabezpečení systému je pro hackery skutečnou lahůdkou. Mezera v zabezpečení televize útočníkům umožňuje obejití všech bezpečnostních prvků. Nepomůže vám ani zabezpečení unikátním PINem, který hackeři díky chybě v systému jednoduše prolomí. Bez větší námahy se tak nabourají do vašeho televizoru, kde mohou následně vytvářet i mazat účty, měnit vaše nastavení, vkládat příkazy do operačního systému nebo manipulovat s vaší knihovnou médií. To vše bez vašeho vědomí. Skrze televizi se však mohou dostat i do vaší domácí Wi-Fi sítě, na kterou je každá moderní televize napojena.

zranitelnost televize

Až 92 tisíc Čechů přijde o svou televizi, možná jde právě o vás

Opožděná reakce výrobce

Společnost LG na zranitelnost televize reagovala novou aktualizací ohrožených systémů, která tuto mezeru v zabezpečení zacelí. Aktualizace však přišla až několik měsíců poté, co na chybu upozornili bezpečnostní experti. Společnost LG přitom potvrdila, že o chybě věděla už při uvedení televize na trh. Vědomě tak ohrozila soukromí tisíců svých zákazníků, které nyní nabádá k urychlené instalaci nové aktualizace. Každý, kdo televizi značky LG vlastní, by neměl s instalací aktualizace nijak otálet.

Diskuze Vstoupit do diskuze
132 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články