Pozor: Na počítačové klávesnici přibude nové tlačíko. Kdo se nepřipůsobí, ten má smůlu

Revoluční inovace v podobě klávesy Copilot AI, což je první výrazná změna na klávesnicích za téměř tři desetiletí. Klávesa Copilot má usnadnit uživatelům interakci s umělou inteligencí, odrážejíc tak snahu integrovat AI do každodenních počítačových zážitků.

i Zdroj fotografie: Magnus Manske / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Microsoft uvedl významnou inovaci klávesnice v podobě speciální klávesy Copilot AI, což představuje první významnou úpravu klávesnice na PC se systémem Windows za téměř tři desetiletí. Tato novinka reflektuje snahu společnosti Microsoft integrovat umělou inteligenci do každodenních počítačových zážitků.

Nová klávesa

Cílem klávesy Copilot je zjednodušit interakci uživatelů s umělou inteligencí a poskytnout snadný přístup k funkci Copilot AI. Nová klávesa se stane klíčovým prvkem klávesnice a usnadní uživatelům zapojení do probíhající transformace umělé inteligence. Yusuf Mehdi ze společnosti Microsoft zdůraznil v blogovém příspěvku: „Zavedení klávesy Copilot představuje první významnou změnu klávesnice PC se systémem Windows za téměř tři desetiletí.“ Očekává se, že tato inovace se stane standardní funkcí na budoucích klávesnicích pro Windows 11, s prvním představením na CES 2024.

Kde klávesu najdeme?

V náhledovém videu společnosti Microsoft je klávesa Copilot ukázána vpravo od pravé klávesy Alt. I když není jisté, zda to bude definitivní umístění, je to pravděpodobný scénář. Copilot by měl nahradit klávesu Windows a zlepšit efektivitu přístupu k umělé inteligenci na klávesnici.

iZdroj fotografie: Depositephotos

Rychlý vývoj technologií

Tato inovace je reakcí na očekávání budoucnosti, kdy se umělá inteligence stane klíčovou součástí moderních počítačů. S rychlým vývojem technologie umělé inteligence představuje klávesa Copilot od společnosti Microsoft strategický krok k bezproblémové integraci umělé inteligence do každodenních úkolů. Microsoft tak vstupuje do čela revoluce umělé inteligence, zvyšuje uživatelskou dostupnost a usnadňuje zapojení do možností řízených umělou inteligencí.

Líbí se vám tato inovace po více než 30 letech?

Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články