Používáte Netflix? Již brzy vám zruší tarif a budete platit 2x více

Netflix ohlásil plány na rok 2024, které zahrnují druhou sérii seriálu Bridgertonovi a nové filmy. Zároveň ale uvedl i změny v podobě zvýšení cen předplatného.

i Zdroj fotografie: Ajay Suresh / Creative Commons / CC BY-SA
                   

V lednu letošního roku Netflix vydal dopis mířený svým akcionářům, ve kterém upozorňuje na silnou pozici na většině trhů a dále uvádí plány pro rok 2024. Pro předplatitele bude připraveno mnoho nového obsahu, ale to je spojeno se změnami předplatného.

Nové plány pro rok 2024

Diváci se rozhodně mají na co těšit. Netflix uvede v roce 2024 druhou sérii seriálu jako je například Bridgertonovi. Ve filmech přijde pokračování akční komedie Back in Action nebo Rebel Moon. Pro české diváky pak také snímek Kosmonaut z Čech s hercem Adamem Sandlerem v hlavní roli, jak uvádí web Chip.

Největší novinkou budou živé vysílání wrestlingových zápasů WWE Raw. Tato novinka se ale bohužel netýká českých diváků.

Změna cen předplatného

V dopise se Netflix věnuje z velké části novým cenám. Netflix se totiž svým akcionářům zavázal ke zvýšení zisků, které budou plynout právě od koncových zákazníků za předplatné. Během roku 2024 tak můžeme očekávat další zdražování.

Netlix iZdroj fotografie: Depositephotos

V první polovině roku 2024 dojde také ke spuštění testovacích verzí na několika trzích, které budou obsahovat velmi nepopulární opatření. Ve Velké Británii a v Kanadě bude zcela zrušen tarif Basic. Zákazníci tak budou nuceni si zvolit, zda přejdou na levnější tarif s reklamami nebo si připlatí za tarif Standard.

Naštěstí tyto změny nejsou zatím v plánu pro Česko, ale i to se může brzy změnit. Čeští předplatitelé si tak zatím stále mohou předplatit tarif Basic za cenu 199 Kč měsíčně, Standard za 259 Kč a Premium za 319 Kč. Můžeme tak doufat, že tyto ceny zůstanou stabilní co nejdéle.

Jaký tarif byste si vybrali v případě, že na tyto změny dojde i u nás?

Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články