Česka přišla o 50 000 Kč po obdržení jediné SMS zprávy: Buďte opatrní, může se to přihodit i vám

Poslala jednu SMS, pak přišla o 50 000 Kč: Češka (67) doplatila na nový trik podvodníků. Hrozí to i dalším lidem. Obětí se může stát opravdu každý.

poslala jednu SMS i Zdroj fotografie: Depositephotos
                   

O různých praktikách podvodníků vás zde pravidelně informujeme. Přesto se neustále objevují nové a nové případy, kdy přesně na takové praktiky naletí někteří důvěřiví lidé. Ve většině případů se oběťmi stávají senioři, kteří jsou na vychytralé manipulování mnohem náchylnější. Mnohdy stačí, aby oběť poslala jednu SMS zprávu a během chvilky přijde o všechny úspory.

Poslala jednu SMS a přišla o padesát tisíc

Poměrně nemilou zkušenost prožila seniorka ze Šumperka. Vychytralá podvodnice poslala seniorce jednu SMS zprávu, ve které se vydávala za její neteř. V dalších zprávách pak po sedmašedesátileté ženě chtěla, aby jí přeposílala kódy, které jí chodily do SMS zpráv, jak uvádí web Události247.cz.

Seniorku přesvědčila, že se jedná o internetovou soutěž, která slibuje zajímavé výhry, jako například oběd či večeři v luxusní restauraci. Následně důvěřivá seniorka potvrdila také žádost o novou bankovní identitu. V tu chvíli však vychytralé podvodnici poskytla nekontrolovaný přístup ke svým financím. Během chvilky pak přišla o padesát tisíc korun.

vzácné mince
iZdroj fotografie: Depositephotos
Lidé při podvodech přichází o statisíce korun.

Některé investice se nevyplácí

Další nepříjemnou zkušenost má také osmdesátiletý muž z Vyškovska, který se pro změnu nechal napálit falešnými investičními poradci. Kontaktovali muže s tím, že mu pomohou výhodně zhodnotit jeho úspory, což seniora zaujalo. Několik týdnů tak prováděl platby a převody peněz podle pokynů domnělých investičních poradců. Ve výsledku přišel o více než jeden milion korun, který mu už nejspíš nikdy nikdo nevrátí. Po neznámých pachatelích nyní pátrají kriminalisté.

zbohatnout

Chtěla zbohatnout, teď je zadlužená do konce života. Na tento internetový podvod pozor, okrade vás o vše

Výhrůžky o napadeném účtu

Poslední dnešní příklad popisuje případ padesátileté ženy, která uvěřila zprávě o údajném napadení jejího bankovního účtu. Společnost podvodníků jí poslala jednu SMS zprávu, podle které měla postupovat, aby své finance ochránila před odcizením. Žena tedy podle pokynů vybrala všechny své úspory, které čítaly zhruba 400 tisíc korun. Ty následně vložila do nejbližšího bitcoinmatu. Skutečnost, že se stala obětí podvodu, jí však došla až příliš pozdě. Peníze uložené do kryptoměny už nejspíš nikdy nikdo nevystopuje.

Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články