Chtěla zbohatnout, teď je zadlužená do konce života. Na tento internetový podvod pozor, okrade vás o vše

Chtěla zbohatnout, teď je zadlužená do konce života. Nový internetový podvod ji okradl o vše co měla, teď varuje ostatní, aby neudělali stejnou chybu. Obětí se může stát kdokoliv.

zbohatnout i Zdroj fotografie: Chief Photographer / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Chtěla zbohatnout, místo toho přišla o tři čtvrtě milionu korun. Většinu této částky si navíc na radu vychytralého podvodníka půjčila. Dvaapadesátiletá žena ze Šumperska se tak do konce života zadlužila a své peníze už nejspíš nikdy neuvidí. Policie po neznámém pachateli pátrá a důrazně před podobnými praktikami všechny varuje.

Chtěla zbohatnout, teď nemá nic

Na internetu narazila na lákavou reklamu, která slibovala výhodnou investici se kterou chtěla zbohatnout. Žena ze Šumperska na reklamu zareagovala a hned druhý den se jí ozval domnělý poradce, se kterým se měla domluvit na počáteční investici. Ta měla podle Novinek.cz činit dva tisíce korun. Současně se však nechala přemluvit k tomu, aby si do počítače stáhla aplikaci, která domnělému poradci umožnila vzdálený přístup k jejímu zařízení. Dotyčný jí měl s investováním pomáhat a zvýšit tak její zisk. Právě tato aplikace však ženu nakonec připravila celkem o 755 tisíc korun.

osobní údaje
iZdroj fotografie: Nenad Stojkovic / Creative Commons / CC BY-SA
Chtěla jednoduše zbohatnout, místo toho se do konce života zadlužila.

Zadlužila se do konce života

Žena ze Šumperska tak několik dní postupovala podle rad domnělého poradce a posílala své peníze na údajné investiční účty. Některé platby za ní prováděl sám poradce, které žena poslušně schvalovala pomocí dvoufázového ověření. Absurdní zlom celého případu nastal ve chvíli, kdy domnělý poradce ženu přesvědčil, aby si na investice půjčila více peněz. Sliboval jí rychlou návratnost a žena tak měla zbohatnout. Žena si v bance zřídila úvěr ve výši 700 tisíc korun, které podvodník následně rozeslal na neznámé účty.

hovor vás připraví o peníze

Každý Čech, který používá tuto aplikaci, si musí zkontrolovat bankovní účet. Hrozí ztráta peněz ze dne na den

Investiční podvody jsou na vzestupu

Případ nyní řeší policie a neznámému pachateli hrozí trest tří až osmi let odnětí svobody. Žena ze Šumperska však své peníze už nejspíš nikdy neuvidí a do konce života bude splácet enormní dluh. Policie před podobnými investičními podvody důrazně varuje a vyzývá všechny občany, aby byli před příliš výhodnými nabídkami obezřetní. Podvodníků v online prostoru neustále přibývá a obětí se může stát opravdu každý. Pozor si dejte hlavně na požadavky domnělých poradců, kteří vyžadují vzdálený přístup do vašeho zařízení. Pamatujte, že kdo chce rychle zbohatnout, nakonec nemá nic.

Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články