Za používání internetu budeme muset nově platit 2 500 Kč. Bohužel, zadarmo už nebude vůbec nic

Placená verze internetového prohlížeče Google Chrome poskytne uživatelům lepší ochranu i zabezpečení proti kybernetickým hrozbám. Za tenhle luxus si ale připlatíme.

placená verze i Zdroj fotografie: MarkJFernandes / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Internetový gigant Google představuje rozšířenou verzi svého internetového prohlížeče. Placená verze Chrome Enterprise Premium společnost představila v rámci své akce Google Cloud Next ’24. Tento internetový prohlížeč je však primárně určený pro firmy a podnikatele, kterým nabídne lepší zabezpečení.

Placená verze Google Chrome

Požadavky na zabezpečení osobních nebo firemních údajů neustále rostou s tím, jak čím dál více lidí pracuje vzdáleně nebo z domova. Společnost Google tak podnikatelům a firmám nabízí nové řešení, jak ochránit své zaměstnance i firemní data. Postarat by se o to měla placená verze nejrozšířenějšího internetového prohlížeče na světě. Chrome Enterprise Premium tak nabízí komplexní řešení v otázce zabezpečení a jednoduché správy dat.

Lepší zabezpečení

Placená verze Chromu vychází ze základního principu oblíbeného internetového prohlížeče, který dále obohacuje lepším zabezpečením. Součástí jsou rozšířené možnosti kontrol a ovládání prohlížeče ve firemním prostředí. Dále nabízí podrobné přehledy o zabezpečení a ochranu proti kybernetickým útokům.

citlivá data uživatelů
iZdroj fotografie: Carissa Rogers / Creative Commons / CC BY-SA

Chrome Enterprise Premium však nabízí i mnoho dalších bezpečnostních funkcí, které nejsou u klasického prohlížeče běžné. Jedná se především o hloubkové skenování stránek i souborů kvůli detekci nebezpečných virů, včetně malware. Prohlížeč také nabízí sofistikovanou prevenci proti ztrátě dat a kontrolu prohlížených URL adres. V neposlední řadě je vybaven také zabezpečeným přístupem ke službě SaaS, Google Cloud a soukromým internetovým aplikacím.

Varování: Objevil se další vir na Google Chrome. Pokud tento prohlížeč používáte, dejte si pozor. Brzy přijdete o vše

Firemní řešení za pár peněz

Tím však výhody prohlížeče Chrome Enterprise Premium zdaleka nekončí. Placená verze navíc poskytuje lepší a zabezpečenou správu aktualizací a softwarových rozšíření. K dispozici jsou také bezpečnostní analýzy, které mohou firmám či podnikatelům poskytnou ucelený obrázek o ochraně dat.

Navíc je možné zabezpečený internetový prohlížeč propojit s bezpečnostními aplikacemi třetích stran a dohromady vytvořit nepropustnou ochrannou bariéru. Jako bonus získají plátci internetového prohlížeče Chrome Enterprise Premium také přístup k dalším zpravodajským a bezpečnostním funkcím společnosti Google. Měsíční předplatné přitom činí pouhých 140 korun.

Diskuze Vstoupit do diskuze
58 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články