Oblíbená e-mailová adresa končí: Kdo ji má, už se do ní nikdy nebude moct přihlásit

Oblíbená e-mailová adresa končí. Kdo ji má, už se do ní nikdy nebude moct přihlásit. Nedá se s tím nic dělat, pokud nepodnikneme okamžité kroky, přijdeme o všechny zprávy.

věci na internetu i Zdroj fotografie: User Gflores on en.wikipedia / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Společnost Microsoft ohlásila několik změn, které ovlivní přístup a zabezpečení e-mailového klienta Outlook. Zásadní změna se týká především ukončení základního zabezpečení přístupu do Outlooku pomocí přihlašovacího jména a hesla. Dále dojde k odstranění odlehčené verze webového klienta Outlook.com a také skončí podpora Gmailových adres pro Outlook.com. Oblíbená e-mailová adresa tak reaguje na moderní požadavky zabezpečení.

E-mailová adresa s novým přihlášením

Uživatelé, jejichž e-mailová adresa se váže na klienty Outlook.com, Hotmail nebo Live.com, budou k přístupu ke svému e-mailu potřebovat novou aplikaci. Od 16. září 2024 se tak do e-mailu bez aplikace s moderním autentikátorem nedostanou. Jedná se o dodatečné zabezpečení e-mailové adresy, které by mělo zabránit tomu, aby došlo ke zneužití e-mailu ke kybernetickým podvodům.

Všichni uživatelé stávajících klientů by měli obdržet informační e-mail, který je o chystaných změnách bude informovat. Přechod na modernější verzi však nebude nic složitého. Ve většině případů postačí změnit nastavení zabezpečení na OAuth2 nebo odstranění a opětovné přidání e-mailové adresy.

e-mailová adresa
iZdroj fotografie: Depositephotos
Microsoft přináší několik zásadních změn.

Konec pro spojení s Gmailem

Koncem července 2024 dojde také k ukončení spolupráce webového klienta Outlook.com s Gmailem. Spojení s Gmailem bylo umožněno od roku 2019. Jednalo se o jednoduché propojení Gmailu, Google Disku a Google Kalendáře s webovým Outlookem.com, díky kterému měl uživatel všechny potřebné informace na jednom místě.

Nová e-mailová adresa spojená s moderní aplikací Outlook pro Windows nebo Mac však tuto možnost už nadále nenabídne. Uživatelé však mají do konce července možnost si data z Googlu převést do nové aplikace Outlooku, aby o nic nepřišli, jak uvádí web TheVerge.com.

Komunikace s mrtvými jako hudba budoucnosti? Microsoft si nechal patentovat novou technologii

Už žádná odlehčená verze Outlook.com

Dne 19. srpna 2024 dojde ke zrušení odlehčené verze webového klienta Outlook.com. Tato verze byla původně určena pro starší prohlížeče, které by plnou verzi webového klienta neutáhly. Kvůli vyšším nárokům na zabezpečení však není možné tuto verzi Outlooku dále provozovat. Uživatelé si tak musí dát pozor, aby měli k dispozici aktuální verzi svého prohlížeče, na které jim bude e-mailová adresa normálně fungovat. Do minimálních požadavků tak spadá například Microsoft Edge nebo Chrome verze 79 a výše.

Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články