Naléhavé: Možná už nikdy nebudete moc použít počítač. Rychle si to zkontrolujte, týká se to všech

Každý, kdo má doma počítač, o něj může brzy přijít. Blíží se nečekaná novinka, která se dotkne naprosto každého uživatele počítače.

i Zdroj fotografie: Vyacheslav Argenberg / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Windows 11 má náročné hardwarové požadavky, které opět budí reakce. Oproti původnímu systému Windows 10 se nároky výrazně zvýšily. Pokud tedy váš počítač nesplňuje tyto vysoké nároky a požadavky, bude vám bezplatná aktualizace systému zamítnuta. Čas ukazuje, že pro aktualizaci nestačí mít správný hardware. I přesto, že vy dostanete zelenou k této aktualizaci od testovacího nástroje Microsoftu, můžete i tak zůstat s prázdnou.

Kontrola prošla, ale aktualizace není možná

Celý postup by měl být vlastně strašně snadný. Jako první je nutné provést kontrolu stavu počítače a Microsoft ihned vyhodnotí, zda je právě váš počítač kompatibilní s novou aktualizací Windows 11. Jakmile vaše zařízení projde touto kontrolou, měla by vám být obratem nabídnuta aktualizace ke spuštění.

Bohužel ale takto hladce to nemusí jít v každém případě. Microsoft proto své uživatele informuje o dalších proměnných. Jestli-že je ve vašem zařízení zjištěn problém, který brání aktualizaci z důvodu narušení práce se systémem Windows 11, je aktualizace odložena, dokud nebude problém odstraněn. Tato ochrana slouží k tomu, aby aktualizace proběhla úspěšně a vy jste nebyli ovlivněni nekompatibilními aplikacemi a ovladači v systému během svého fungování na zařízení.

Windows 11 aktualizace iZdroj fotografie: Depositephotos
Již brzy kvůli tomu možná nebudete moc použít počítač.

Jak aktualizace dosáhnout

Web Chip uvádí, že pokud kontrola zjistí, že ve vašem zařízení je ovladač nebo program, který Microsoft pokládá za problémový, neuvolní aktualizaci systému.

Pokud tedy právě vaše zařízení touto kontrolou neprojde, je nutné nejprve zjistit, kde se ve vašem případě problém vyskytl. Je možné, že daný nepohodlný program už ani nepotřebujete a bude ho stačit jednoduše odinstalovat ze zařízení. Pokud by se jednalo o ovladač, je nutné nejprve vyhledat možnost aktualizace tohoto ovladače na nejnovější verzi, která by neměla působit další nepříjemnosti.

Co říkáte na tento schvalovací proces pro aktualizaci operačního systému?

Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články