Stáhnul si nenápadný program, přišel kvůli němu o 200 000 Kč. V počítači ho má spousta Čechů

Muži z účtu zmizelo 200 000 Kč kvůli běžnému programu, který má mnoho Čechů. Kdo ho neodinstaluje, čeká ho stejný osud. Na tohle si dejte dobrý pozor.

z banky i Zdroj fotografie: Depositephotos
                   

Falešné investice dokáží být opravdu nebezpečné. Lidé se jimi nechají velmi lehce nachytat a dlouho trvá, než podvod prokouknou. Mezitím přichází o velké množství peněz, které do podvodu neustále investují ze strachu, že přijdou o doposud vydělané peníze. Své o tom ví také muž z Lounska, kterého jeden nenápadný program připravil o 200 tisíc korun.

Stáhl si nenápadný program a přišel o všechno

Jak bývá u těchto podvodů běžné, muž na internetu narazil na reklamu, která lákala na výhodné investice do různých komodit. Muž na reklamu zareagoval a dostal se na stránky údajné investiční společnosti, kde uvedl všechny potřebné údaje, včetně e-mailu a telefonního čísla. Téměř vzápětí se mu ozval údajný investiční makléř.

Notebook
Máte ho v počítači a celou dobu vás přes něj sledují: Známý počítačový program ví kde bydlíte, zítra vám mohou zaklepat na dveře
program
iZdroj fotografie: Negative Space / Creative Commons / CC BY-SA
Když si do počítače nainstalujete tento program, přijdete o všechno.

Během chvilky muže přesvědčil k otevření účtu na domnělé investiční platformě a také si měl stáhnout program, který by makléřovi umožnil vzdálený přístup k jeho zařízení. Údajně se mělo jednat o běžnou praxi a investiční poradci tak lidem pomáhají spravovat jejich investice. To však byla osudová chyba.

V investicích přišel o všechny úspory

Investiční poradce dále muže provázel všemi náležitostmi, které jejich investování obnášelo. Radil mu, jaké částky a kam investovat. Muž z Lounska tak během několika týdnů rozeslal všechny své úspory ve výši 200 tisíc korun na různé neznámé účty v domnění, že na tom pohádkově zbohatne. Ve skutečnosti však jen své peníze dobrovolně přeposlal podvodníkům, kteří navíc některé platby provedli i bez jeho vědomí, jelikož měl v zařízení program umožňující vzdálený přístup. Když pochopil, že se jedná o podvod, vše nahlásil Policii České republiky.

program
Program v počítači ho připravil o 700 000 Kč: Podvodníci ho používají k okrádání lidí. Hrozí to i dalším z nás
kliknutí na špatný odkaz
iZdroj fotografie: KeithMiller12 / Creative Commons / CC BY-SA
Na podobná lákadla na internetu raději vůbec neklikejte.

Policisté před podobnými případy varují

Kriminalisté okamžitě zahájili potřebné kroky k dopadení neznámého pachatele podezřelého z přečinu podvodu. Je však velmi pravděpodobné, že poškozený muž své peníze už nikdy neuvidí. Tento případ tak slouží jako další připomínka toho, čeho jsou kybernetičtí podvodníci schopni a jak málo stačí k tomu, aby lidi připravili o životní úspory.

Policie před podobnými případy důrazně varuje a apeluje na veřejnost, aby se nabídkám výhodných investic vyhýbali. Nikdy byste neměli posílat peníze neznámým lidem – a už vůbec byste si do počítače neměli instalovat program umožňující vzdálený přístup.

Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články