Program v počítači ho připravil o 700 000 Kč: Podvodníci ho používají k okrádání lidí. Hrozí to i dalším z nás

Stáhl si do počítače program, brzy ho připravil o 700 000 Kč. Řádí na něm podvodníci, naletět je přitom naprosto jednoduché. Na tohle si dejte dobrý pozor.

program i Zdroj fotografie: Tech Daily / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Muž z Hranic na Přerovsku se stal obětí dalšího investičního podvodu. Příslib vysokých výdělků ho natolik ohromil, že nebral na vědomí ani varování od své banky. Kvůli investicím s údajně vysokým výnosem si půjčil 700 tisíc korun, které teď musí splácet. O všechny peníze ho přitom připravil program, který si do počítače stáhnul na popud údajného investičního poradce.

Program umožňující vzdálený přístup

Muž měl v průběhu března zareagovat na falešnou reklamu, která slibovala velmi výhodné investice. Stačilo jedno kliknutí a vzápětí muže kontaktoval údajný investiční poradce, který dokonal dílo reklamy a muže k investicím přemluvil. Prvotní investice měla činit 2 tisíce korun, jak uvádí web Novinky.cz. Následně se nechal přesvědčit, aby si do počítače stáhl program, který údajnému investičnímu poradci umožnil vzdálený přístup k jeho zařízení. Měl mu tak pomoci se správou jeho investic. V tu chvíli ještě dotyčný netušil, že se stal obětí vychytralého podvodu.

věci na internetu
iZdroj fotografie: User Gflores on en.wikipedia / Creative Commons / CC BY-SA
Program v počítači muže připravil o 700 tisíc korun.

V bance si sjednal vysoký úvěr

Jakmile měl však dotyčný v počítači nainstalovaný program pro vzdálený přístup, jeho osud byl zpečetěn. Domnělý investiční poradce následně muže přesvědčil, aby si pro zvýšení výnosu z investic sjednal úvěr. Muž si v bance půjčil 700 tisíc korun, které následně rozeslal na údajné investiční účty. Některé transakce za něj dokonce provedl onen investiční poradce. Podle smlouvy, kterou muž s investičním poradcem uzavřel, mu měl být garantován výnos ve výši 42 procent.

Výdělku se nikdy nedočkal

O pár dní později dostal muž očekávanou zprávu – jeho investice se vyplatila a investiční společnost mu vyplatí celý vklad plus zisk. Dohromady měl dostat přes jeden milion korun. Místo peněz však dostal výzvu k zaplacení daně ve výši 188 tisíc korun. Pokud daň nezaplatí, nemůže vydělané peníze získat. Muž však takový obnos již neměl, a proto znovu zamířil do banky.

vzácné mince

Investovala 20 Kč, přišla pak o dva miliony korun. Vše kvůli tomu, že klikla na internetu na špatnou reklamu

Banka mu však odmítla celý obnos půjčit, a dokonce muže varovala, že může být obětí podvodu. Ten však na nic nedbal a zkusil štěstí v další bance. Nakonec se mu podařilo potřebné peníze sehnat a opět je přes program rozeslal na neznámé účty. Ani po zaplacení daně však vydělané peníze nedostal. V tu chvíli pochopil, že se skutečně jednalo o podvod a obrátil se na policii. Sjednané dluhy však musí platit dál.

Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články