Telefon dlouho vytáčí nebo se náhle rozsvítí displej: Jak poznat, že je zařízení špehováno, a nepřijít tak o „svůj život“

V dnešním moderním světě plném elektroniky už mají mobilní telefony tolik funkcí, že to často překvapí i ty úplně nejzkušenější uživatele chytrých zařízení.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Že se nacházíme v době zneužívání počítačů a odposlechů, není asi pro nikoho novinkou. Velmi dlouho se toto „nabourávání“ považuje za trestný čin, přesto existují lidé, kteří se jím živí. Tito piráti ale v současné době přišli na nový způsob hackerství. Pokud se totiž navrchu displeje během rozhovoru objeví žlutá kontrolka, znamená to veliký problém. Podle nejnovějšího varování se jedná o fakt, že je člověk odposloucháván externím zařízením.

Známky odposlechu z minulosti

Jednou z možných špionážních variant bylo zcela nečekané přehřívání telefonu. I dnes tuto metodu hackeři používají zcela běžně a zřejmě je i efektivní. Pravděpodobně se jedná o spuštěnou špionážní aplikaci v pozadí, které si tak jednoduše nevšimnete. Telefon se vám taktéž může začít vybíjet, a to opět pomocí špionážní aplikace.

Přesměrování volání trvá neobvykle dlouho

Pokud po vytočení musíte dlouho čekat, než se váš telefon přesměruje k jinému, je možné, že je zařízení odposloucháváno. Může to trvat již po dlouhou dobu a ani o tom nemusíte vědět. Podobné je to i u vyhledávání neznámé sítě. Ta se totiž může v názvu skládat z čísel a opět existuje možnost, že váš telefon někdo odposlouchává. A nemusí se jednat jen o mobilní telefony.

iZdroj fotografie: Unsplash

Podivné zvuky a náhlé rozsvícení displeje

Další velice zneklidňující možností pro hackery je porušování funkcí vašeho mobilu. Možná jste někdy zažili, že váš telefon zčistajasna přestal správně fungovat. Mohlo to být sice jen na chvíli, ale přesto se nemuselo nutně jednat o obyčejné závady, které přichází s dobou používání telefonu. Pokud se jednalo třeba o náhlé krátkodobé rozsvícení vašeho displeje, či dokonce zapnutí různých zvuků, byl váš telefon pravděpodobně odposloucháván.

Co z toho vyplývá?

Pokud se vám takové věci stanou např. při volání či přesměrovávání telefonu, tak okamžitě zavěste zařízení. Pro větší ujištění vyjměte patřičné komponenty a restartujte telefon. Rozhodně byste také neměli navštěvovat stránky či stahovat aplikace, kterým nerozumíte. Existují totiž neznámé zdroje, které z vašeho chytrého zařízení udělají lejstro informací, které vám mohou opravdu uškodit.

Jaké jsou vaše zkušenosti s podivným chováním telefonu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Zobrazit další články