Naléhavé: Kdo si nenainstaluje do telefonu tuto aplikaci, má problém. Taková chyba může skončit fatálně

Aplikace, která je nezbytnou součástí každého mobilního zařízení, která umožňuje rychlé a efektivní volání záchranné služby v nebezpečných situacích, a to prostřednictvím jediného stisku tlačítka.

i Zdroj fotografie: Santeri Viinamäki / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Každý operační systém v mobilním zařízení potřebuje své aplikace k užívání všech funkcí a vymožeností, které tato technika přináší. Aplikací existuje obrovské množství od her, přes ty praktické, vzdělávací až po zcela nezbytné. Ukážeme vám ale aplikaci, kterou je doslova nutné si do svého zařízení stáhnout.

Nejdůležitější aplikace

Jednu z velmi podstatných aplikací, co by neměla ve vašem zařízení chybět je právě taková, co vám dokáže zachránit život nebezpečné situaci, jak uvádí web Mobilizujeme. Tato aplikace se jmenuje Záchranka a ta by měla určitě být v každém telefonu.

Aplikaci lze stáhnout v Google Play pro Android i v App Store na iOS. Jedná se o ten typ aplikace, kterou si nebudete přát použít, ale je dobré být připraven i na velmi nešťastné situace jako je například dopravní nehoda. Pokud tedy neštěstí nastane, vy budete připraveni jednat.

Záchrana života

Aplikace slouží k co nejrychlejšímu přivolání pomoci od záchranné služby a stačí na to stisknutí jediného tlačítka „IHNED PŘIVOLAT POMOC“. Aplikace obratem kontaktuje pomoc, určí vaši přesnou polohu a udá záchranářům užitečné informace, které jim dobře poslouží k včasné záchraně.

Záchranná služba iZdroj fotografie: Depositephotos

Aplikaci lze stáhnout zdarma do jakéhokoliv zařízení. Tato aplikace se hodí do různých prostředí. Dokážete totiž snadno přivolat pomoc, kterou potřebujete. Například na horách přivoláte horskou službu. Navíc zcela nová verze této aplikace disponuje modulem pro lavinovou prevenci. Tato aplikace si opravdu zaslouží naši pozornost a své místo by měla zaujmout opravdu u každého.

Pokud totiž nastane situace, kdy budete pomoc od záchranných složek potřebovat, tak každá minuta hraje svou důležitou roli. Hledání správného kontaktu, popis místa, kde se nacházíte a co se stalo může totiž zabrat dlouhé minuty a pomoc tak nemusí dorazit včas.

Co říkáte na tuto aplikaci? Už ji máte staženou?

Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články