Našel doma starý telefon, dostal za něj 850 000 Kč. Dnes je to sběratelský kousek, v roce 2007 ho měl skoro každý

Našel doma starý telefon, dostal za něj 850 000 Kč. V roce 2007 ho měl skoro každý, dnes za něj sběratelé platí astronomické částky. Možná ho máte doma i vy.

starý telefon i Zdroj fotografie: Marcus Quigmire from Florida, USA / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Nové telefony si kupujeme zhruba každé tři roky a ty staré pak skladujeme někde v šuplíku. Mnoho lidí možná vůbec netuší, že mají mezi těmito starými kousky hotový poklad. Stejně jako všechny věci na světě i staré telefony mají své sběratele, kteří jsou ochotní za nepoškozené a zajímavé kousky zaplatit závratné částky. Jedním z nich je například první iPhone od společnosti Apple, který se v internetových aukcích prodává v přepočtu za 850 tisíc korun za jeden starý telefon.

Starý telefon značky Apple

Pokud chcete prodat svůj starý telefon, hodně záleží na tom, v jakém je stavu. Největší částky sběratelé nabízejí za nepoužité telefony, které lidé stále skladují v originálním balení. Takový poklad nedávno objevila jedna žena v Americe. Starý iPhone první generace dostala někdy v roce 2007 jako dárek od přátel. Tehdy však tento typ mobilu nepodporoval místní operátor, u kterého měla žena sjednané smlouvy.

Nový iPhone tak ani nevybalila a na několik let na něj zapomněla. Nyní si může prodejem tohoto nepoužitého kousku vydělat až 10 tisíc dolarů, což je v přepočtu okolo 218 tisíc korun. Cena takových rarit neustále stoupá a kdyby s prodejem ještě pár let počkala, možná by se dočkala dvojnásobně větší nabídky.

funkce na iphonu
iZdroj fotografie: benjgibbs / Creative Commons / CC BY-SA
Za iPhone první generace dostanete téměř milion korun.

Další žádané značky

Další cennou raritu od Apple představuje iPhone 2G, který se v přepočtu prodává zhruba za 118 tisíc korun. Cena se opět odvíjí od stavu telefonu. Starý telefon od Applu však není jediný, jehož prodejem si můžete slušně přivydělat. Na internetových bazarech se za desítky tisíc korun prodává například i Sony CMD Z7 nebo nezdolná Nokia 6250. Pokud některý z těchto telefonů doma máte, možná je pravý čas ho zkusit prodat.

Peníze v ruce

1395 Kč dostane na ruku každý, kdo vlastní tento typ telefonu. Kdo se neozve, tomu nárok na peníze propadne

Investice do budoucna

Pokud se vám v šuplíku neválí zrovna jeden z těchto unikátních případů, nezoufejte. Ve výsledku se vám může vyplatit prodej jakéhokoliv starého telefonu. Pokud je váš starý telefon navíc v dobrém stavu, je velká šance, že za něj stále dostanete slušně zaplaceno. Pokud však máte doma nějaký nerozbalený telefon, který nepoužíváte, zkuste s jeho prodejem pár let počkat. Možná vás samotné překvapí, jak velké částky za něj potom můžete dostat.

Diskuze Vstoupit do diskuze
67 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články