Odkládací přihrádka u spolujezdce má skrytou funkci

Když si koupíme nějaké zařízení, do návodu se koukáme jen zřídka, obvykle při problémech. A i ty se snažíme řešit nejdříve sami, takže na instrukce dojde až ve skutečné nouzi.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Obecně zkrátka předpokládáme, že použití bude dokonale srozumitelné. Případně spoléháme na vlastní intuici, inteligenci a také předchozí zkušenosti. Z toho v důsledku vychází existence mnoha zajímavých, nicméně skrytých aplikací a možností, o které přicházíme a nepoužíváme je. Škodíme tak jen sami sobě, což se týká i auta. Do něho jen nasedneme a jedeme. Existuje však skrytá funkce odkládací přihrádky, o které se skutečně vyplatí vědět.

Co za taje se skrývá v přihrádce na rukavice?

Je to překvapivé, ovšem mnoho řidičů o této možnosti opravdu stále neví. Pokud do ní patříte i vy, nepochybně se vám záhy rozšíří obzory. V tomto prostoru většinou schováváte dokumenty, doklady či drobné věci. Případně láhev s pitím. Je to základní způsob, jak udržovat ve vozidle pořádek. Není to však jediná funkce, ta doplňková se hodí zvláště při absolvování delších tras. V teplých dnech totiž nemusí stačit ani klimatizace.

Uvnitř přihrádky najdete tajný spínač, který je ve skutečnosti velmi užitečným ventilem. Jakmile ho při zapnuté klimatizace otočíte na druhou stranu, dovnitř začne proudit studený vzduch. Co to tedy znamená? Použitím tohoto tlačítka se z této přihrádky stane malá lednička. Hlavně pro skutečnou funkčnost nápojů je to užitečné, protože teplou vodu nemá v létě rád nikdo. Díky tomuto patentu se můžete mnohem lépe osvěžit i při dlouhých cestách.

Lamače vzduchu

Tuto praktickou vychytávku ocení hlavně majitelé kabrioletů během jízdy bez střechy. Na zadních sedadlech je totiž síťka, která na první pohled působí trochu komicky. Někdo půjde chytat motýly? Ne, má svoje zcela praktické využití. Všudypřítomný vzduch kolem se vám totiž snaží za každou cenu dostat do kabiny, aby vás pořádně ochladil. Když je venku parno, je to velmi příjemná věc. Při nižších teplotách to však není žádná výhra a vám je zima.

iZdroj fotografie: Pixabay

Aby vám tedy nefoukalo rovnou za krk, dali tam výrobci větrolam, který proud vzduchu účinně rozptýlí. Většinou je to skládací mechanická věc. V případě luxusních vozů je roletka vysouvána elektronicky. Auta mají obecně mnoho funkcí, které výrobce považuje za zcela logické. Soudí tedy, že na ně musí přece přijít každý. Jenže tyto tolik život usnadňující věci zůstávají často nevyužity, dokud na ně nepřijdete úplnou náhodou. Což je škoda.

Na co jste ve svém vozidle přišli až po letech?

Zdroj: Genialne
Diskuze Vstoupit do diskuze
132 lidí právě čte
Zobrazit další články