Proč zkušení motoristé připínají kolíček do výdechu klimatizace auta

Když přijde na to provonět náš domov, jsou přírodní postupy obvykle ty nejlepší. Čím více chemie, tím horší bývá vliv na zdraví.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Jestli dumáte nad tím, jak jednoduše a bez závratných nákladů provonět váš dům nebo jakýkoli jiný prostor, máme pro vás naprosto geniální a zároveň jednoduché řešení – ostatně tyto vlastnosti chodívají poměrně často ruku v ruce. Jedná se o postup velmi nenáročný na provedení a nevyžadující žádnou následnou obsluhu. Zkrátka ho jednou nastavíte a můžete ho využít v domě, bytě nebo autě.

Kouzlo s kolíčkem na prádlo

Jediné, co musíte udělat, je vzít jeden naprosto obyčejný kolíček na prádlo – musí být ale dřevěný – a použít na něj několik kapek esenciálního oleje jak z vnější, tak z vnitřní strany. Jakmile je takto „naplněn“, jednoduše ho připněte například v autě na mřížku ventilace a víc se o něj nestarejte. Proudící vzduch už přirozeně roznese vůni z kolíčku do okolního prostoru. A na rozdíl od mnoha chemických osvěžovačů vzduchu tam příjemná vůně skutečně vydrží.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Stejně tak se dá kolíček s vůní samozřejmě použít v jakémkoli prostoru. Jednoduše na něj naneste vonný olej a nechte ho třeba připnutý na zácloně nebo na okraji ubrusu. Pravdou je, že některé esenciální oleje se mohou stát trochu těžkopádnými, takže je potřeba zvolit ten správný. Také otestujte potřebné množství, abyste to nepřehnali, pak byste se špatně zvolené vůně nemohli několik dní nebo týdnů zbavit. A to by byla velká škoda.

Správná volba provonění

Citron je znám jako vůně plná energie a má i účinky na zvýšení produktivity. Je výborný pro kohokoli, kdo pracuje doma a potřebuje se dlouhodobě soustředit. Dokáže také přebít jiné pachy, takže se hodí například na toaletu. Taková levandule je vysoce uklidňující vůně, a pokud jste ji nikdy nevyzkoušeli, rozhodně si tento zážitek neodpírejte. Už po stovky let má svoje pevné místo v oblasti aromaterapie, a to díky redukci stresu a úzkosti. Rozhodně patří do ložnice.

Jestli se řadíte mezi fanoušky zeleného čaje, jistě se vám bude líbit bergamot. Jde o čerstvou, svěží ovocnou vůni, která není příliš ostře sladká. Působí proti únavě a skleslosti, díky čemuž se krásně hodí do domácí kanceláře nebo třeba tělocvičny. Existuje samozřejmě mnoho dalších vůní s různými účinky a efekty, takže je jen na vás je ozkoušet a najít tu pravou. Jak pro vaše prostředí, tak i osobnost a povahu.

Zdroj: TipHero

Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Zobrazit další články