Majitelé telefonů s Androidem jsou v ohrožení: Nový virus se dostane do internetového bankovnictví a vysaje z účtu veškeré peníze

Majitelé Android telefonů přichází hromadně o peníze. Šíří se nový podvod, který jim vysává peníze z bankovního účtu. Nepodceňujte antivirovou ochranu svého telefonu.

majitelé Android telefonů i Zdroj fotografie: Frits2018 / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Majitelé Android telefonů by se měli mít na pozoru před nebezpečným virem. Bankovní trojský kůň s označením Spy.Banker.BUL útočí v nové masivní vlně. Kybernetičtí útočníci se díky němu nabourají do internetového bankovnictví oběti a odcizí z bankovního účtu všechny úspory. Možná ho máte v telefonu i vy.

Majitelé Android telefonů čelí dalšímu útoku

Bankovní virus Spy.Banker.BUL není pro experty na kybernetickou a informační bezpečnost žádnou novinkou. Majitelé Android telefonu s ním přišli do styku už ke konci loňského roku. Nejvíce výskytů však bezpečnostní experti ze společnosti ESET zaznamenali v únoru tohoto roku, kdy byl součástí celkem 3,58 % zaznamenaných kybernetických útoků. Od té doby ve své síle bohužel nepolevuje.

Do svého zařízení si ho můžete stáhnout společně s aplikací na čtení nebo úpravu PDF souborů. Tyto podezřelé aplikace jsou přitom dostupné i v oficiálním obchodě Google Play. Aplikace v Google Play přitom prochází důkladnou bezpečnostní kontrolou, kterou dokáže tento virus proklouznout bez povšimnutí. Virus se zaměřuje na získání přihlašovacích údajů do internetového bankovnictví. Hackeři následně z napadeného bankovního účtu odcizí všechny dostupné finanční prostředky.

android
iZdroj fotografie: Blogtrepreneur / Creative Commons / CC BY-SA
Majitelé Android telefonů čelí dalšímu virovému útoku.

Podceněné zabezpečení chytrých telefonů

Bezpečnostní experti ze společnosti ESET uvádí, že šíření škodlivého viru podporuje nedostatečné zabezpečení chytrých telefonů. Zatímco u počítačů s operačním systémem Windows je funkční antivirový program naprostou samozřejmostí, pro chytré telefony to stále neplatí. Majitelé Android telefonů tak většinou nepoužívají žádnou aktivní antivirovou ochranu, která by na přítomnost nebezpečného viru upozornila. Oběti tak napadené zařízení klasicky používají dál, aniž by tušili, že je každý jejich úkon zaznamenáván virem.

biometrické ověření

Majitelé Android telefonů jsou v ohrožení. Letos přichází hromadně o svá hesla a přístupy k účtům, hrozí to spoustě lidí

Virus Spy.Banker.BUL pak přeposílá získané data, a to včetně přístupových údajů, hackerům, kteří se následně dokáží nabourat do všech účtů oběti. Ochranu svých mobilních telefonů ani tabletů bychom rozhodně neměli podceňovat. Bezpečnostní situace se v online prostoru neustále vyvíjí a bezpečnostní aktualizace operačního systému nemohou pokrýt sto procent všech hrozeb, jak uvádí web Mobilizujeme.cz.

Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články