Podvodníci přišli s novým způsobem, jak nás okrást o těžce vydělané peníze. Tentokrát jsou v ohrožení lidé, kteří koukají na filmy

Každý, kdo kouká na filmy online, může brzy přijít o své peníze. Podvodníci nabízí levné tarify u streamovacích služeb. V ohrožení jsou všichni fanoušci Netflixu.

filmy online i Zdroj fotografie: Jan Hammershaug from Vestre Gausdal, Norway / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Omezení sdílení účtů, které uživatelé Netflixu nepřijali úplně pozitivně, nahrává kyberzločincům, kteří filmy online využívají ke svým podvodům. Společnost Check Point Software Technologies, která se zabývá kybernetickou a informační bezpečností, nedávno objevila několik nelegálních nabídek na dark webu. Nabízely účet na oblíbené streamovací platformě za pouhých 50 korun měsíčně. Na tyto nabídky lze narazit i na Telegramu.

Podvodníci lákají na levné filmy online

Kyberzločinci na internetu nabízí velmi lákavou nabídku, na kterou lákají každého, kdo chce sledovat levné filmy online. Vše, co je příliš dobré na to, aby to byla pravda, by mělo být podezřelé. Přesně tak by měl působit i tento extrémně levný Netflix účet. Podvodníci samozřejmě prezentují tyto účty jako naprosto legitimní nabídku, díky které získáte přístup k plnému obsahu streamovací platformy Netflix. Jejich hlavním cílem je ovšem získání vašich osobních údajů a přístupu k vašim financím.

žádný film
iZdroj fotografie: freestocks.org / Creative Commons / CC BY-SA
Podvodníci lákají na extrémně levný Netflix účet.

„Je důležité upozornit, že účty prodávané tímto způsobem, jsou často spojeny s další kybernetickou kriminalitou. Většina účtů je získána pomocí ukradených přihlašovacích údajů nebo z prolomených účtů. Proto mohou kyberzločinci nabízet výrazně nižší ceny,“ cituje web Smartmania.cz Pavla Krejčí, bezpečnostního inženýra ze společnosti Check Point Software Technologies. Uživatelé Netflixu by si na podobné praktiky měli dávat pozor. „Každý zločinec nemusí dodržet svou část dohody, takže často vy nedostanete nic. Maximálně vám bude zablokován účet.“

Další útok na české uživatele Netflixu: Jedna chyba a přijdete nejen o účet, ale i o všechny peníze

Stanete se součástí komplexního podvodu

Dohody uzavřené se zločinci bývají vždycky výhodnější pro ně než pro vás. Kromě peněz tak můžete přijít o své osobní přístupové údaje, které mohou vést k dalším kyberzločinům. Kyberzločinci jsou v dnešní době značně vynalézaví a ke svým podvodům dokáží využít jakoukoliv online službu. Všechny osobní informace, které z důvěřivých uživatelů podvodníci získají, jsou dále zneužity k dalším podvodům. Dále je kyberzločinci prodávají zájemcům na dark webu, kteří se následně snaží nabourat do vašeho bankovního účtu. Levné filmy online vás tak mohou připravit o hodně peněz.

Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články