Další útok na české uživatele Netflixu: Jedna chyba a přijdete nejen o účet, ale i o všechny peníze

Jedna chyba a přijdete o všechny své peníze. Pokud obdržíte podobnou SMS, raději na ni nikdy nereagujte.

                   

Čeští uživatelé streamovací služby Netflix by měli být obezřetní, protože se v České republice objevují phishingové útoky zaměřené na získání platebních údajů od předplatitelů Netflixu. Tento phishingový útok je v podstatě typickým příkladem. Začíná masovým rozesíláním textových zpráv, ve kterých je adresátovi sděleno, že musí potvrdit své přihlašovací údaje k Netflixu, aby zabránili dvojím platbám a udrželi svůj účet aktivní. Uživatel je poté přesměrován na falešnou webovou stránku, která se snaží získat informace o platební kartě. 

Tady to vše začíná

Tím je past nastavena. Jakmile se podvodníkům podaří získat tyto údaje, mohou je zneužít, a je třeba kartu ihned zablokovat u banky. Jedním z klíčových signálů, že jde o podvod, je adresa webové stránky, kam jste přesměrováni. Stačí se na ni podívat, a je jasné, že se nejedná o oficiální stránku Netflixu. Pokud tedy obdržíte podezřelou zprávu od Netflixu v nadcházejících dnech nebo ji již obdrželi, nejlepší je ji buď ignorovat, nebo lépe smazat.

iZdroj fotografie: Donald Trung Quoc Don / Creative Commons / CC BY-SA

Můžete přijít o vše

Jakmile se dostanete na webovou stránku, která byla přiložena v e-mailové nebo v SMS zprávě, budete donuceni zaplatit malý poplatek. Pokud tak neučiníte, vše je v pořádku. V opačeném případě ale podvodníci získají informace o vašem účtu a mohou vás tak okrást o všechny vaše peníze. Opatrnost je v tomto případě na místě, ale tentokrát stačí pouze spolehnout na zdravý rozum. I když je možné, že podvodná webová stránka, která se snaží zákazníky obrat, bude brzy zablokována, podvodníci mohou snadno vytvořit desítky dalších podobných webů.

Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články