Spousta Čechů ji nezná, přitom vylepšuje kvalitu fotek o 200 %. Vy tuto funkci na telefonu ještě neznáte?

Chcete mít krásnější a kvalitnější fotografie? Neexistuje nic jednoduššího, než si na telefonu zapnout jedinou funkci. Výsledek se dostaví okamžitě.

i Zdroj fotografie: Kskhh / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Chcete mít krásnější a kvalitnější fotografie? Je minulostí doba, kdy každý fotograf musel nosit samostatný fotoaparát. Dnes stačí mít smartphone s kvalitní kamerou a můžete vytvářet skvělé fotografie, jak uvádí web Mobilizujeme. Smartphony však nabízejí ještě jednu skvělou funkci, kterou klasické fotoaparáty nemají, a tato funkce vám umožní zachytit vždy ten správný okamžik.

Skrytá funkce

Moderní telefony díky své funkcionalitě a využití umělé inteligence podporují fotografování série snímků za sebou bez složitého přemýšlení. Často tak můžete získat skvělou fotografii bez větší námahy.

Existují však situace, kdy jednoduché namíření fotoaparátu a stisknutí spouště nestačí. U momentek je klíčové správné načasování, kdy každá sekunda má svůj význam. Stačí jen malé zaváhání a můžete přijít o skvělý snímek. Ale máme pro vás tip, jak vždy zachytit ten nejlepší okamžik.

Sekvenční snímání, skrytý hrdina fotografií. Tato funkce, o které se příliš nemluví a při prezentaci nových telefonů se přehlíží, umožňuje telefonu fotografovat série snímků za sebou. Stačí podržet spoušť fotoaparátu a telefon vytvoří velké množství snímků, z nichž si pak můžete vybrat ty nejlepší.

Fotografování iZdroj fotografie: Depositephotos
Jediná funkce na telefonu zlepší fotografie až o 200 %.

Jak funkci sepnout

Tuto funkci podporuje většina výrobců telefonů, avšak způsob aktivace se může lišit. Například u Samsungu stačí přetáhnout prstem od spouště dolů a podržet. U telefonů Poco nebo Xiaomi stačí přetáhnout prst ze spouště doprava. Stejně tak platí i pro iPhony, kde přetáhnete prst ze spouště doleva.

I když je tato funkce klíčová pro zachycení momentek, zůstává poněkud nepovšimnutá. To je škoda, protože umožňuje vytvářet fotografie, které by jinak nebyly možné, a je velmi užitečná při fotografování rychle se pohybujících objektů, jako jsou například zvířata.

Co říkáte na tuto funkci pro zachycení každého momentu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články