Vychytávky, které můžete dělat se svým telefonem, ale téměř nikdo o nich neví. Ulehčete si život mezi prvními

Chytré telefony už v našich životech nahradily plno dalšího vybavení. A nezdá se přitom, že by tento trend měl mít v budoucnu nějaké omezení. Využít lze ale i samotný přístroj.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Do dnešních smartphonů už můžete nacpat nejspíš všechno od vodováhy přes slevové kupony až po kartu do knihovny. Ovšem přímo pomocí přístroje lze také překonávat běžné denní problémy a velmi si tak usnadnit život. Samotné tělo telefonu může posloužit jako metr nebo těžítko, stejně tak se dají využít některé fyzikální zákonitosti provázející jeho elektroniku. Takže co všechno se v tomto aparátu skrývá za tajemství?

Pohodlné domácí měření a testování

Docela často se může stát, že máte potřebu něco předělávat a potřebujete aspoň odhad vzdálenosti nebo velikosti nějakého povrchu. A zrovna nemáte po ruce pásmo ani jiný metr a třeba jste právě na štaflích. V takovém případě může pomoci právě telefon, takže si jednoduše určíte, kolik výšek nebo šířek vašeho aparátu se do prostoru vejde. Můžete najít i aplikace, které délku snímají, otázkou je samozřejmě jejich spolehlivost.

iZdroj fotografie: Pxhere

Naše oko nevidí blikání čočky dálkového ovládání, fotoaparát telefonu tyto paprsky ale zachytí. Přes mobilní telefon si tak můžete pohodlně ověřit, zda je váš televizní ovladač rozbitý, nebo jestli jenom došly baterie. To se hodí zvlášť v momentě, kdy máte cukání vyběhnout hned do nejbližšího supermarketu. Místo toho namiřte předek ovladače do kamery a stiskněte tlačítko. Buď se nic nestane, nebo uvidíte růžový záblesk.

Ovládání bez doteků a navigace navíc

Svůj telefon můžete ovládat i bez doteků – pomocí pouhých gest. Prostým pohybem ruky si tak pustíte hudbu, video nebo přijmete hovor. To se rozhodně hodí, například při vaření nebo když se během více hovorů potřebujete věnovat ještě něčemu dalšímu, co nemůžete pustit z rukou. Aplikace se jmenuje Wave Control a najdete ji jak ve verzi pro Android, tak v iOS podobě. Rozhodně si tak ušetříte hodně špíny na displeji.

iZdroj fotografie: Pxhere

Jezdíte v noci autem, takže potřebujete navigaci a současně držet oči na vozovce? Aplikace HUDWAY Go vám promítne potřebné údaje přímo na čelní sklo. Položte telefon na palubní desku, přizpůsobte kontrast a další vlastnosti a vaše rychlost a GPS mapa se promítne přímo na sklo vozidla. Ujistěte se také, že displej je dost čistý na to, abyste všechno viděli dostatečně jasně. Bude to trochu sci-fi mód, ale nepochybně si zvyknete.

Psaní zpráv na počítači a rozhodovací paralýza

Nezřídka se stane, že potřebujete někoho kontaktovat, ale telefon zrovna nemůžete najít, případně došla baterie. Aplikace MightyText vám dovoluje psát kontaktům přímo z počítače. Stejně tak existují online verze aplikací jako Telegram, Signal nebo WhatsApp. Může posílat i fotky a další přílohy a nejste omezení výkonem telefonu. Historie zpráv se samozřejmě synchronizuje s dalším zařízením, takže se vám nikde nic neztratí.

iZdroj fotografie: Pxhere

Čím více možností v něčem máme, tím obtížnější je samotná volba. Říká se tomu rozhodovací paralýza. Například máte v okolí několik restaurací, ale nemůžete se rozhodnout, kam vzít přítelkyni. Aplikace Decision Crafting (Umění rozhodnout se) vám při zadání parametrů určí optimální řešení. I když se třeba nakonec neukáže jako nejlepší, nebudete trávit dlouhý čas rozhodováním a můžete se rovnou pustit do dalších věcí.

Bezpečnost a video

Stává se vám, že se vracíte domů už za tmy a na ulici se necítíte zcela bezpečně? Tento problém – a klid vašich nervů – může vyřešit aplikace BSAFE. Pošle SOS signály vámi zvoleným nouzovým kontaktům, nahrává okolí, sleduje pomocí GPS váš pohyb a taky nastavuje časovač. Pokud se tedy do určité doby nedostanete domů, jsou vaši rodinní příslušníci upozorněni, že se stalo něco nečekaného.

iZdroj fotografie: Pxhere

V digitálním životě se najde mnoho momentů, kdy potřebujete více lidem ukázat, co se děje právě na vašem displeji. Tohle v pohodě zvládne aplikace na tzv. Screen Mirroring. Díky ní můžete obrazovku svého telefonu sdílet s dalšími zařízeními včetně počítače. Krásně tak všem ukážete fotky, video nebo lokalitu na mapě. Nebo můžete předvést, jak jste dobří ve hrách. Není na to potřeba ani USB spojení se zařízením.

Na co svůj chytrý telefon používáte nejčastěji?

Zdroj: BrightSide

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Zobrazit další články