9 z 10 Čechů dělá při výběru z bankomatu tuto chybu: Během 30 sekund kvůli tomu mohou přijít o 20 000 Kč

Stačí 30 sekund k tomu, abyste přišli o všechny peníze, které jste si vybrali z bankomatu. Tuto chybu dělá 9 z 10 Čechů.

i Zdroj fotografie: S vědomím Události247
                   

Upozorňujeme čtenáře, že následující text a komentář je publicistickým článkem, který obsahuje soukromý názor autora.

V Praze si dva muži si zvolili za svou oběť seniora a to zřejmě poté, co v jednom z obchodů v okolí stanice metra Skalka provedl výběr hotovosti z bankomatu. Když se postaral o své finance, odebral se po eskalátorech a zde na něj útočníci zaútočili. V důsledku násilného střetu upadl na zem a byl okraden. Po provedené krádeži se pachatelé okamžitě vzdálili z místa činu. Informuje o tom portál Novinky.

Okradený senior

O události se dozvěděla policie a brzy poté našla podezřelé muže nedaleko od místa činu poblíž stanice metra Skalka. Při zatčení u nich bylo objeveno 20 000 Kč, šlo o ukradené peníze, které se tak mohou vrátit seniorovi. Za tuto krádež nyní hrozí obviněným dvěma mužům trest odnětí svobody až na dva roky. 

Jeden hovor a 183 000 Kč v čudu: Senior naletěl triku podvodníků, teď varuje ostatní

Buďte obezřetní

Muže, který se pohyboval s holi a taškou na kolečkách, si pachatelé vyhlédli při jeho návštěvě bankomatu. Po výběru peněz ho napadli na eskalátorech, kde došlo k násilnému střetu a následnému okradení. Zloděje však policie rychle dopadla a zatkla krátce po spáchání činu, přičemž u nich byla nalezena ukradená hotovost. Dvojice obviněných nyní čelí trestnímu stíhání za krádež, a v případě jejich odsouzení jim hrozí až dvouletý trest odnětí svobody. Zraněný senior musel absolvovat chirurgický zákrok a poté byl propuštěn s domácí léčbou.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Je důležité, abyste si při výběru peněz z bankomatu dávali pozor a vybrané peníze okamžitě schovali tak, aby nikdo nezjistil, jakou částku jste si vybrali. Právě výběr vyšších částek logicky přitahuje zloděje více. Bohužel, 9/10 lidí si při výběru peněz z bankomatu nedávají dostatečný pozor.

Zdroj: iDnes
Diskuze Vstoupit do diskuze
110 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články