Jeden hovor a 183 000 Kč v čudu: Senior naletěl triku podvodníků, teď varuje ostatní

Podvodů stále přibývá, Češi kvůli nim přichází i o statisíce. Ten nejnovější patří mezi vůbec ty nejsofistikovanější.

i Zdroj fotografie: Pxhere
                   

V Kielcích se nedávno stala nešťastná událost, kdy 89letý muž padl za oběť podvodníkům. Tito zloději se vydávali za advokáta a přesvědčili muže, že jeho rodinní příslušníci jsou v držení místní policie a je nutné zaplatit kauci za jejich propuštění. Tento trik může postihnout každého z nás, když se nečekaný hovor s podvodníky objeví z ničeho nic. 

Další z nechutných podvodů

Muž se rozhodl zaplatit požadovanou kauci, což ho v konečném důsledku připravilo o majetek v hodnotě 34 000 PLN, což je zhruba 183 000 Kč. Místní městská policie v Kielcích varovala ve svém vyjádření před touto podvodnou metodou, která je známá jako „rodinný příslušník“. Muž byl touto falešnou identitou okraden a přesvědčen, že osoba na druhé straně telefonu je právník. Tento podvodník telefonicky sdělil starému muži, že jeho dcera a zeť byli zadrženi policií kvůli dopravní nehodě a k jejich propuštění je třeba zaplatit kauci. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Přišel téměř o 200 tisíc 

K telefonu byl také přivolán falešný právník, aby potvrdil celou situaci. Ve skutečně šlo o stejného podvodníka. Na začátku měl muž pochybnosti kvůli podobným hlasům, ale podvodník tvrdil, že mají jednoduše jen podobný hlas. Tato manipulace přiměla muže, aby souhlasil se zaplacením kauce. Následně přišel další podvodník, který se vydával za asistenta právníka, a senior mu předal celkem 183 000 Kč.

Pravda ho šokovala

Když muž později zavolal své dceři, aby se ujistil, že je vše v pořádku, dozvěděl se, že byl podveden. Policie varuje před tímto typem podvodů a vyzývá seniory k obezřetnosti. Pokud někdo obdrží podobný hovor, měl by okamžitě kontaktovat policii. Informace o těchto typech podvodů najdete na portálu Událostech247, kde jsou pravidelně zveřejňovány.

Zdroj: Fakt
Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Redaktorem jsem již 6. rokem. Specializuji se na optické a vizuální testy, hádanky a rébusy, ale i zpravodajství a informace o nových technologiích, přičemž zábavnou formou podporuji vědeckou gramotnost čtenářů.

Zobrazit další články