Konec oblíbené platební metody: Už žádné placení kartou, budeme se muset vrátit k hotovosti

Konec oblíbené platební metody: Na placení kartou můžeme rovnou zapomenout, od teď to již nebude možné. Pokud zareagujete rychle, návrat k hotovosti vám nehrozí.

platební metody i Zdroj fotografie: HLundgaard / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Moderní svět nám nabízí rozmanité platební metody, které přispívají k uživatelskému pohodlí a větší ochraně našich finančních prostředků. Hodně oblíbené je v poslední době bezkontaktní placení pomocí chytrých telefonů nebo hodinek. Nemusíme tak u sebe nosit žádnou hotovost, a přesto máme peníze neustále u sebe. Pro některá starší zařízení však tato metoda už nebude nadále dostupná.

Přichází konec oblíbené platební metody

Společnost Google nedávno oznámila konec oblíbené platební metody. Na svých stránkách uvádí, že pro některá starší zařízení už nebude nadále přístupná funkce Google Peněženka. Tato funkce umožňuje ukládaní platebních karet, vstupenek a slevových kupónů do chytrého telefonu, takže je máte vždycky po ruce. Společně s funkcí NFC pak můžete provádět platby pomocí chytrého telefonu nebo chytrých hodinek.

Tato možnost už nebude nadále přístupná pro zařízení se starší verzí operačního systému Android v případě chytrých telefonů a Wear OS v případě chytrých hodinek. Nově bude pro provoz Google Peněženky potřebná verze operačního systému alespoň Android 9 a Wear OS 2.X.

kybernetické podvody
iZdroj fotografie: Isidora.ilic / Creative Commons / CC BY-SA
Starší verze Androidu čeká konec oblíbené platební metody.

Změna má bezpečnostní důvody

Ukončení oblíbené platební metody pro starší operační systémy má zásadní bezpečnostní odůvodnění. Společnost Google je zodpovědná za zajištění řádného zabezpečení bezkontaktních plateb proti četným kybernetickým útokům. Proměnlivá situace v online prostoru společnost nutí přicházet se stále novými a aktuálními bezpečnostními opatřeními, která se do našich zařízení dostanou pomocí systémových aktualizací.

Operační systémy, které jsou starší než Android 9, však tyto bezpečnostní aktualizace nedostávají. Podpora těchto systémů už dávno skončila a Google tak nemůže nadále zajistit zabezpečení vašich platebních údajů. Google Peněženka na starších zařízeních by tak byla jednoduše přístupná různým kybernetickým útočníkům.

Konec platebních karet? Brzy je nebudeme potřebovat, platit se bude autem. Kdo ho nemá, ten už nic nezaplatí

Aktualizace systému nebo nový telefon

Pokud tedy chcete nadále užívat komfort této bezkontaktní platební metody, měli byste se ujistit, že máte aktuální operační systém. Pokud vaše zařízení podporuje verzi Android 9 a vyšší, měli byste svůj operační systém okamžitě aktualizovat. Některá starší zařízení však už novější verze Androidu nepodporují. V takovém případě je jedinou možností koupě nového chytrého telefonu. To se například týká každého, kdo má telefony Samsung Galaxy S8 a Galaxy Note 8, Huawei P10 nebo Xiaomi Mi 6, které nové verze Androidu nepodporují.

Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články