Konec platebních karet? Brzy je nebudeme potřebovat, platit se bude autem. Kdo ho nemá, ten už nic nezaplatí

Zasvěcení ví o novém platebním způsobu pro řidiče, který se rychle rozšiřuje. Moderní technologie otevírají dveře k revoluci v placení za pohonné hmoty.

i Zdroj fotografie: Public Domain
                   

Upozorňujeme čtenáře, že následující text a komentář je publicistickým článkem, který obsahuje soukromý názor autora.

V Česku se objevuje nový způsob placení, který slibuje revoluci v platebním systému pro řidiče. Kromě tradičních forem jako hotovost a platba kartou, se stále častěji objevují moderní metody, včetně placení pomocí chytrých zařízení, jako jsou telefony či hodinky. Aktuálně se v Česku otevírá cesta pro další inovativní metodu placení, která by mohla změnit způsob, jakým platíme za služby.

Platbu zařídí auto

Zdá se, že automobilový průmysl směřuje k novému způsobu plateb, který by mohl umožnit placení za palivo přímo z vozidel. I když se to může zdát jako šílená myšlenka, nové technologie způsobují, že takové možnosti nejsou nemožné. Služba nazvaná Pay to Fuel, by mohla umožnit řidičům platit za pohonné hmoty přímo z palubního systému auta. To by znamenalo konec platby kartou či hotovostí na čerpacích stanicích a přechod k přímé platbě z vozidla.

Škoda jde v čele

V Česku by tuto inovativní metodu placení měli brzy vyzkoušet majitelé vybraných modelů vozů od značky Škoda. Podle informací z oficiálního webu automobilky, budou moci řidiči „přes infotainment v autě zaplatit za palivo a vyhnout se tak frontě u pokladny“. Tato nová funkce však bude k dispozici pouze na benzínkách, které tuto technologii podporují.

iZdroj fotografie: Depositephotos

Co k tomu bude potřeba?

Pro využití této služby bude nutné propojení vozu s aplikací staženou do chytrého telefonu a aktivace funkce vzdáleného přístupu. Uživatel bude muset zadat a ověřit svou platební kartu přes aplikaci, což umožní opakované použití této metody platby. Samotné placení za palivo pak bude snadné – řidiči budou moci zaplatit pár kliknutími na dotykové obrazovce palubního systému vozu.

Riziko okradení prodejce paliva

Navíc není potřeba obávat se situace, že by odjížděli bez zaplacení. Jak vysvětluje Martin Ježek ze Škoda Auto pro web Autosalon, čerpací stanice bude informována o zaplacení, částka se zobrazí na pokladním terminálu a řidiči budou moci odjet bez problémů. Tato služba není dostupná pouze v Česku, ale funguje již v několika dalších zemích jako Německo, Lucembursko a Dánsko. Plánuje se také rozšíření do Nizozemska, Belgie, Rakouska a Švýcarska, jak uvádí web Deník.

Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články