Jednou kliknete a už se vezete. Pokud vám přišla podobná SMS zpráva, nereagujte, jinak přijdete o všechny peníze

Jednou vám tato SMS přijde, vy kliknete a rázem přijdete o všechny své peníze. Dejte si pozor, může se to stát i vám.

výběr z bankomatu i Zdroj fotografie: Depositephotos
                   

Přišla vám tato SMS zpráva? Brzy můžete přijít o všechny peníze. Kyberzločinci opět zahájili kampaň podvodných SMS zpráv, které se vydávají za komunikaci dopravních služeb nebo České pošty. Jejich cílem je nalákat příjemce balíčku k poskytnutí citlivých informací pod záminkou údajné aktualizace doručovacích informací, čímž hrozí ztráta finančních prostředků.

Přijdete o peníze

V textových zprávách se tvrdí, že příjemce má na poště balíček a je nutné provést aktualizaci údajů. Součástí zprávy je odkaz vedoucí na webovou stránku, která vypadá jako oficiální stránka České pošty, ale ve skutečnosti jde o podvodnou stránku s adresou wpostah.top.

Na falešných webových stránkách jsou žádáni příjemci, aby poskytli své kontaktní údaje, včetně e-mailové adresy, a zejména údaje o platební kartě. Podvodníci informují o servisním poplatku za opětovné doručení zásilky a naléhavě žádají o platbu přes platební kartu.

Balíček domů iZdroj fotografie: Depositephotos

Nepatrný poplatek

I když poplatek za službu je nízký, je důležité si uvědomit, že podvodníci jsou zároveň zájemci o získání údajů k platební kartě. Web Chip zmiňuje, že odkazy ve zprávách vedou na podvodné stránky, je důležité neklikat na ně a hlavně nezadávat žádné osobní údaje. V opačném případě hrozí nejen ztráta osobních údajů, ale také finančních prostředků z bankovního účtu.

Zajímavostí podvodných SMS zpráv je fakt, že kyberzločinci neustále hledají nové způsoby, jak oklamat a získat citlivé informace od uživatelů. Přestože se zdá, že by lidé měli být obezřetní, stále existuje skupina, která na podvodné zprávy reaguje a spěchá vyplnit své údaje. To ukazuje na důležitost neustálého osvětování a zdůrazňování bezpečnostních opatření v digitálním prostředí.

Už jste se osobně setkali s tímto podvodem?

Diskuze Vstoupit do diskuze
79 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články