Jak během chvilky usušit oblečení? Sušička ani fén není potřeba. Mnohdy postačí samotná pračka

V perfektním světě bychom měli na vrchu zásuvky vždy suché oblečení a příprava do práce či do školy by byla příjemným brouzdáním šatníkem.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Jenže tenhle svět ideální není a realita bude v tomto případě zahrnovat panické hledání ponožek správné barvy, a to mezi hromadou různých druhů oděvu v různých stádiích čistoty a použitelnosti. Výsledkem je, že opouštíte domov ve směsici všeho možného, protože jste neplánovali dopředu a nenechali vyprané věci včas uschnout. Právě sušení bývá problém, takže se na něj dneska trochu podíváme.

Jak dosáhnout suchých věcí rychleji

Nemůžeme vám pomoci v lepším plánování života, ale můžeme vám pomoct k tomu, aby vaše oblečení bylo suché rychleji, a to bez sušení fénem nebo podobných vylomenin. Stačí jen otestovat několik drobností. První z nich je použití co nejvyšších otáček bubnu během praní. Tím se z oblečení dostane většina vody ještě před vlastním sušením, je to navíc energeticky méně náročné než ono zmíněné fénování.

iZdroj fotografie: Pixabay

Dalším klasickým trikem je zavinutí oblečení mezi dva ručníky, něco jako turban na hlavě po mytí vlasů. Dejte pod i nad látku dva velké huňaté ručníky, zabalte a pořádně zakruťte. Většina vody se tak dostane do ručníku. Pokud dáváte věci na sušák, nedávejte je těsně k sobě, nechte mezi nimi dostatečné rozestupy. Potřebujete totiž, aby se vzduch dostal mezi ně. Mějte proto trpělivost pověsit prádlo opravdu pečlivě, bude suché mnohem rychleji.

Lokalita dělá divy

Skládací sušák dávejte vždycky poblíž radiátoru nebo někam, kde vzduch proudí. Pokud je venku teplo a navíc trošku fouká, využijte toho a umístěte ho ven, případně aspoň poblíž otevřeného okna, kde je zaručena nějaká cirkulace. Po nějaké době sušené věci převraťte, případně otočte celý sušák, aby se proudy vzduchu dostaly ke všem pověšeným kusům. Pokud dáváte látku přímo na radiátor, odeberte ji, jakmile je suchá, aby neblokovala proudění teplého vzduchu.

iZdroj fotografie: Pixabay

Pokud vás opravdu tlačí čas a potřebujete oblečení fénovat, foukejte jen krátkou dobu. Použijte vyšší výkon (ale ne maximální teplotu) a oblečení pomalu otáčejte. Vyfoukejte kapsy, rukávy, límečky a další záhyby a pamatujte, že jde mnohem více o cirkulaci vzduchu než o jeho vysokou teplotu. Přílišným teplem můžete poškodit látku, a pokud takový zákrok děláte pravidelně, snížíte životnost materiálu.

Zdroj: Ovo Energy

Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Zobrazit další články